Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

bez liecenia

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3214 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Odp.:bez liecenia
Lemog,

takže aké reakcie by u teba vyvolala nedôvera v správnosť tvojich krokov a snahe na ceste k trvalej abstinencii ,ale naopak aj dôvera -pochvalenie tvojho ega a duše v tvoje správne konanie a postupy na tej istej ceste??? Porozumak si???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3213 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Odp.:bez liecenia
dusiander2,


na ceskem webu dokrorka.cz je tzema gamblerstvi, narazil jsem na to prave loni v lete a celych 15 let tamni diskuze jsem precetl jednim dechem a neveril jsem svym ocim. To byl asi nejvetsi impuls pro to abych nesel pod ten vlak ale ze jsem se tech pribezich poznal . Za 15 let existence tamni diskuze se tam vystridaly nazory desitek gambleru, partnerek gambleru, jsou tam pribehy i s tim nejhorsim koncem.

Od poloviny zari lonskeho roku tam pravidelne pisu prispevky, ted uz se nas tam schazi asi 10 a vzajemne si vymenujeme poznatky.

Bez prozreni a uvedomeni si problemu nejde gamblerstvi resit.
VBsichni me odrazovali od samolecby, bez lecby se to neda zvladnout - ja jsem se s jeste vetsi vervou pustil do sebepoznavani - ordinovani protiopatreni, shaneni dalsich informaci, prispivam a diskutuji i na alkoholik.cz - gambleri a alkoholici se leci spolu, mam dve kamaradky ktere absolvovaly protialkohol lecbui.............vsechno se tak prolina a zapada do sebe, ze je az hrozive , ze jsem pul roku nemel temer zadne bazeni, jsem na to pripraven, nicmene bych chtel docilit odbourani bazeni uplne


Co se stane s myslenim? Proc jsem hral? Pro penize? Z nudy? Z frajeriny? Proc jsem nevybral, kdyz jsem vyhraval? Jaktoze po vyhre púrisla jeste vetsi prohra? Proc delam veci, za ktere se stydim?

Dnes se raduji z malickosti, jsem veselejsi, mam co jisst, jednoduse vyresim kazdy bezny problem, pomaham lidem bez toho ze bych ocekaval protisluzbu, usmivam se, vnimam cerstvy vzduch, rozdavam dobrou naladu, vraci se mi pohoda,

Jednoznacne - bez gamblu je zivot veselejsi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3212 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Odp.:bez liecenia
dusiander2,

zacal jsem abstinovat v zari minuleho roku,
Nebudu ted rozepisovat (je to na knihu) svou posledni a vpravde "lahudkovou" recidivu, ktera trvala 3,5 roku.
Vratim se jen do prvniho pololeti 2015, kdy jsem chodil a prohraval vsechny penize, nemel jsem co jist, nemel jsem se na koho obratit, priznani se rodicum davno pred lety jiz bylo zapomeno a oni si mysli jak jsem v pohode, mam jen jednu kamaradku, ktere jsem si mohl pobrecet a postezovat ale ta ma svych starosti dost a co si budeme povidat - stejne kazdy gambler MUSI CHTIT SAM.
Kdaz uz jsem v lete nevedel kudy kam , sebehlo se nekolik na sebe nezavislych situaci, ktere ve svem vysledku rikaly : bud s tim zacni neco delat nebo si najdi nejaky sikovny vlakovy spoj a bez si skocit.
Zvolil jsem prvni moznost a zacal hledat na netu informace......JA JSEM GAMBLER::::GAMBLERSTVI JE NEMOC......jako kazda nemoc se musi lecit.............to byly me prvni informace a stemi jsem zacal pracovat

Postupne jsem nachazel a stzale nachazim nove zdroje informaci
Nejdulezitejsi dle meho - ZMENA MYSLENI,
zacal jsem zjistovat kdy, proc, v jakych situacich, jak dlouho.......apod..........jsem chodil hrat.........pokousel jsem se rozlustit co je to to bazeni, proc a jak pusobi na mozek a na telo.............zjistil jsem ze pricinou je zavislost - vydefinoval jsem si svymi slovy co a jak pusobi konkretne v mem pripade moje zavislost.....
a na zaklade odpovedi na me otazky jsem stanovil opatreni, ktera musim dodrzovat abych minimalizoval moznost recidivy

Nemam zdaleka vyhrano ale jsem ted mnohem silnejsi a pripravenejsi na pripadne bazenbi
NEBOJIM SE, uz vim, ze se s tim da plnohodnotne zit, mam pripraveny alternativni moznosti, ktere prijdou na poradi jaro-leto tohoto roku.

Lemog

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3211 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Odp.:bez liecenia
Lemog,


vedˇpreto sa ťa pytam,lebo chcem počuť tvoj nazor ako samoliečiteľa, k čomu by ťa viedlo taketo spravanie npr. blizkej osoby a ake reakcie by to vyvolalo u teba?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3210 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Odp.:bez liecenia
Anda ,

vitaj medzi nami. Skusiš aj ty niečo hodiť na ,,plac´´ alebo nam chceš niečo povedať a zdôveriť sa?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3208 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Odp.:bez liecenia
dusiander2,

chvilku vydrz, odpovim, jsem tady kvuli konstruktivni diskuzi, chci tady sdelit sve zkusenosti a slyset na to nazory abych vyhodnotil ktere odpovedi mohou byt pro muj rozvoj prinosem a pripadne pokud nekoho oslovi me metody

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3207 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Odp.:bez liecenia
Lemog,

egoisti a tvrdohlavci podobni Markovi tu boli a aj su,ale mnohi z nich sa už poodhlasovali ,alebo jednoducho už nemaju zaujem o tento portal a s ich znamich pričin to tu jednoducho zabalili! Ale neodpovedal si mi na moje dve otazky,skusiš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3206 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému bez liecenia
Adik,

mysli si tvoj PAN manžel ale aj ty ,žeby potreboval raz za čas ,,dobiť baterie?´´ Alebo prečo aspoň raz za čas niečo nenapiše na tento portal ,kde si niekedy hľadala pomoc pre sebe ale hlavne neho a ktory jemu a jeho rodine zmenil život ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • adik
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3205 od adik
Odpoveď od adik na tému bez liecenia
Dakujeme, nebol v liecebni, absolvoval 2 roky ambulantnu liecbu. Chodil aj na stretnutia AG, ale v nasom meste to akosi skoncilo, potom chodil naa anon.alkoholikov ale too nebolo ono, nic mu to nedavalo,len z povinnosti chodil,on problem s alkoholom nikdy nemal. Teraz nechodi nikam,lebo v podstate aj ambulancia zanikla ...takze nema kde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3204 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Odp.:bez liecenia
Ahoj dusiander2,

nejprve kratce k markovi a memu postzrehu z tebaty s nim. Ano, je pravda, ze jste ho vsichni v uvodu podporili , poskytli rady zrejme - urcite podle sveho nejlepsiho uvazeni ......coz je super ale on myslim cekal jinou reakci - bohuzel v te dobe tady nebyl nikdo podobny markjovi, kdo by to chtel taky zkusit bez lecebny.........a dle markovych reakci a urcite jeho tvrdohlavosti se debata sklouzla do osocovani a to je skoda. Nicmene je uz to dlouho a snad se mu dari ............ale mam o tom pochybnosti - v jeho pisemnem projevu je velke ego - tak myslim ze kdyby se mu darilo abstinovat - urcite by se velmi rad podelil o uspech.....takto zmizel a ani se nerozloucil...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3203 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Odp.:bez liecenia
Lemog,

mne sa raz Marko ozval a tvrdil mi že abstinuje a je O.K ,ale ako to je s nim momentalne neviem.
Ty vo svojom postrehu k debate o Markovi a s nim vyčitaš ,konštatuješ ,že ho nikto nepodporil . S čim ja až tak nesuhlasim a myslim si že dostal tu toľko podpori koľko chcel a bol ochotny prijať.Ale mne nejde teraz o to ,Ja by som chel poznať tvoj nazor na spravanie sa zavisleho -samoliečiteľa ,že čo sa stane s myslenim keď sa začne s nim a jeho krokmi-malimi uspechmi suhlasiť ,myslim myšlienkove pochody,koncentracia na samo liečbu ,sebavedomie ,vôľa a viera,atď. Ale aj na jeho spravanie ,keď sa mu neustale prizvukuje a nastavuje zrkadlo pravdy v ktorom sa vždy vidi ako infatilny chlapček ,ktoreho ego a tvrdohlavosť ešte nestihlo všetko pochopiť a brani mu v procese samo liečby? Ďakujem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3202 od St
Odpoveď od St na tému bez liecenia
Adik
gratulujem je to super drzte sa
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: adik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3201 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému bez liecenia
Ahoj adik,

tak to je skvele, gratuluji, ze vam to klape.
Pritel byl v lecebne? Absolvuje nejakou formu dolecovani?

Lemog
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: adik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3200 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému bez liecenia
Ahoj Aďa

gratulujem a držim aj naďalej všetky prsty a prajem všetko naj...naj...naj po ceste Abstinencie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • adik
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3199 od adik
Odpoveď od adik na tému bez liecenia
Ahojte ...dlho som tu nebola...velmi dlho.....pripomeniem moj priatel je/bol gambler ....zistila som to, nastollila podmienky, ktore on akceptoval...splatili sme vsetky dlhy....a nebudem Vas napinat, od roku 2009 je cisty

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.646 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top