Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

bez liecenia

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3353 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Odp.:bez liecenia
Ahoj všem: dnes 182. den bez gamblu a cigaret


ahoj dusiander2

muj koncept samolecby je jakysi soupis opatreni, ktere jsem si stanovil pro to, abych dokazal nastartovat abstinenci.
To se samozrejme v case dal adal posouva, stale ziskavam nove informace a vim , ze je to o dozivotni abstinenci, vim ze je nutna jakasi forma dolecovani.

Kdyz jsem procital a ziskaval informace ao tom, jak probiha lecba zavislosti v PL, zjistil jsem ze to, co ja si ordinuji jako samolecbu se az tak moc nelisi, ja si ovsem vse púrizpusobuji ke svym konkretnim potrebam, v PL jsou univerzalni vseobecne postupy a ne kazdemu musi vse padnout na miru.

U me je to o tom, ze jsem nechapal, jak je mozne, ze delam veci, ktere vim ze jsou spatne , ze mi to ublizujeze jsem si tisickrat rekl, ze uz nepujdu hrat a nejaka forma sily me znovu a znovu vedla do herny. Mluvil jsem si nahlas - rikal jsem "nechod tam" a pritom me kroky vedla primo smer herna. Jakto, ze neco ovlada me telo, kdyz rty rikaji "nechod tam"? V herne jsem si mumlal - "co tam delas? bez domu" a hral jsem dal a koukal dokola na ty trosky a uvedomil si, ze ja jsem uplne stejna troska.
Za tohoto stavu, nekdy loni v lete, jeste trochu pri smyslech jsem zacal na netu sbirat informace.
Prvni odpoved - muze za to zavislost.
Otazka - co muzu udelat, abych zabranil zavislosti aby me ovladala a nutila hrat?
Musim vymyslet neco, co bude minimalne stejne silne jako moje zavislost. A pak , vtom elanu prvotnich informaci a prekvapujicich zjisteni jsem se zacal tzv nabijet, prijimat a pracovat s vesmirnou energii - to uz jsem ti psal, ..pokud se to da nazvat meditace...nevim - funguje to jako kdyz das mobil na nabijecku a pak je plny energie.
Najednou, po nabiti jsem se citil tak silny, ze jsem si rekl, ze jsem vlasne vyuzil silu zavislosti a pretransformoval do nejake formy energie - kterou ovsem cilene ovladam ja a za tohoto stavu bylo najednou vse tak jasne.

Hltal jsem informace na netu, povzbuzen prvnimi dny abstinence a tim, ze kdyz jsem tzv. nabity, bazeni vubec nema sanci.
Precetl jsem toho hodne, naplanoval jsem si pro pripad bazeni nekolik zakladnich fyzicky proveditelnych protiopatreni, prestal jsem zaroven i kourit a s vedomim toho, jak je ve vseobecnem povedomi slozite prestat kourit jsem se utvrzoval, ze dokazu bojovat a byt vyrovnanym souperem sve zavislosti a ze dokazu vyhravat.
Toto zjisteni je tak motivujici.

Moje metoda spociva ve vyuziti sily zavislosti. Jsem presvedcen, ze stejna sila zavislosti, ktera nas nuti gamblit, se da vyuzit a za pomoci teto sily vedome ovlivnit pomer sil na pomyslnem bojisti.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: dontao

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3247 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Odp.:bez liecenia
Lemog,

tento portal je anonymny a funguje na baze dobrovolnosti . Ja tu nikoho nepoznam,ale poznam a to veľmi dobre ZAVISLOSŤ ako chorobu a jej všetky symptomy a všetko čo k nim patri. Myslim si ,že ako človek, ktory chodil dlhych 20 rokov v sandalach silne zavisleho,lieciaceho sa,recidivujuceho a aj abstinujuceho zavisleho ,si môže za svojim tvrdenim stať.

Lemong,tu na prichadzaju ľudia ktori si myslia že sa tu vyliečia akoby šibnutim čarovnym prutikom a žiju v mylnej iluzii o ich vyliečeni asi tak,ako kedy si tu na prišli pre radu na liečbu chripky alebo anginy. Ja viem ,že ich vedomosti su o tejto chorobe minimalne ,a ich prosba nestoji od začiatku na realnych zakladoch . a aj preto ak si si všimol je moje nazorove jednanie odlišne s mladym začinajucim zavislym, staršim zavislym, recidivistom a hlavne so spoluzavislymi ženami ,matkami deti,ktore su na dne psychickych a aj fyzickych sil a to tak,ako je tomu v pripade Andy. Pri vymene nazorov s každym jednym sa snažim byť k nemu čo najempatickejšim a strašne veľa davam na intiuciu . A aj preto by som si nedovolil v pripade Andy ,take tvrde slova a rezult ako ty . A to si ma už ,,odsudil´´ za moju tvrdosť a prilišnu otvorenosť. V tychto pripadoch treba pomaličky a postupne spoluzavislej vysvetľovať ,presviedčať ju a privadzať na cestu PRAVDY . Lebo aj keď ona tvrdi ,že rozumie,pochopila,uvedomuje si ,tak to nie je vždy pravdou a pri dialogu to potom jednoznačne vijde na javo asi tak,ako so Sisi. Takže Lemog ,zavislosť postihuje vsetkych rovnako a to aj spoluzavislosť ale je potrebne rozlišovať stav a momentalne psychicke rozpoloženie.

Lemog ,tuna prosiaci predovšetkym zavisli si ani len neuvedomuju akej pomoci sa im tu dostava a ako s ňou pohrdaju a myslia si že po jednej nimi napisanej vete už su psychologovia a môžu liečiť . Ja kedˇim pišem ,že jednym zo zakladov uspešnosti ich vyliečenia je robiť predovšetkym aj veci ktore sa im nechce robiť a nie len tie ktore sa im akože robiť chce ,alebo nemôžu mať až toľko voľneho času aby mali čas na premyšľanie na d sebe samimi tak tomu neveria a potom aj tak vyzera ich pribeh samoliečby alebo aj liečby pod odbornym dozorom!!! Nuž ale ja tuna nie som na hodnotenie a kritizovanie ich pristupu k ich zdraviu,aj keď to niekedy takto vyzera, ale som tu na zaklade môjho rozhodnutia pomôcť laickou radou a nazorom človeka ,ktory možna vie mnoho veci opisať než ini,ktori tuna prišli tiež za takymto učelom........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3235 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Odp.:bez liecenia
dusiander2,

s tvym poslednim prispevkem 100% souhlasim, ja jsem prece nenapsal, ze se gamblerum, kteri zde kolikrat hledaji prvni pomoc , nema rikat pravda.......to je samozrejme a zaklad toho aby si gambler uvedomil a hlabne priznal sam sobe svuj problem

Vim , ze tvuj styl je tvuj styl a ten se nezmeni, jen jsem chtel poukazat na to, z e ne kazdy muze hned pochopit tok tvych myslenek.

Co asi ted dela "anda"? Tva rada pro ni je k nezaplaceni, pokud stihne pojmout vsechny informace, ktere ji poskytujes.
Znas ji? Poradil jsi ji podle sveho nejlepsiho uvazeni ale vzdyt ona mozna teprve ted zacina "goooglovat" , co to vlastne je ta spoluzavislost.. Nechci aby jsi psal jinak, jen sdeluji svuj postreh, jak muze tvuj styl na nektere pusobit.
Ja bych pred pul rokem nevedel o cem pises, v te zaplave informaci bych se ztratil.


Lemog

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3234 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Odp.:bez liecenia
Lemog ,


každy jeden kto zavita na tuto stranku ma problem a chce ho riešiť a to buď sam alebo v sučinnosti s odbornikom a tento portal mu potom služiť aj ako orientačny,ktory mu ma cez diskutujucich potvrdzovať ,nastavovať mu zrkadlo, jeho kroky a konanie. A ja sa ťa preto pytam ,ako keď nie PRAVDOU od prvej minuty na tomto portali mu treba nastaviť zrkadlo a veci pomenovavať spravnym nazvom??? Ja veľmi dobre viem,poznam a som silne empatickym k tuna prosiacim o pomoc a to na jednej aj druhej strane a myslim si ,že zavisly -chory je pre seba vo veľmi dobrej psychickej kondicii,samozrejme su aj vynimky na oboch poloch zavislosti, a aj preto je napred tu a nie hneď v ordinacii odbornika . Nuž a ti ,ktori tuna a u odbornika nie su ,su na ulici a dne,alebo mlčiaca väčšina im ich zavislosť-chorobu z im znamich dôvodov toleruje a deli sa snimi o ňu.

Lemog,ja ti absolutne nič nevyčitam a som rad ,že si zavital medzi nas a chceš pomahať ľuďom s osudom tebe podobnym. Ale toto ,čo čitaš po mne je jednoducho môj štyl a toto sam ja a JA .Je pravdou ,že sa mnohym môj štyl nepači a nepozdava,kritizuju ho a dokonca odtiaľ kvoli mne odišli alebo využivju kvôli mne ine kanaly na tomto portali ,ale vsetko na tejto stranke-portaly je založene na baze dobrovolnosti a ja nikomu nebranim a ani mu nevnucujem svoje svoje myšlienky. Ja si naopak veľmi rad prečitam každu jednu radu v nazore ,spravim si o ňom usudok a buď reagujem alebo som ticho. Ja som totiž pri diagnoze zavisloti ako takej zastancom PRAVDY a to akokoľvek tvrdej,neprijatelnej a aj nepochopenej pre druhu stranu ako prostriedku,ktora otvara oči,duše,srdcia ale na strane druhej ich aj zatvara !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3228 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Odp.:bez liecenia
dusiander2,

kdyz jsem si zacal klast otazky a odpovidal na ne, zjistil jsem jednu zasadni vec , od ktere se odviji me dalsi reakce.
Zacal jsem pracovat na ladeni sve mentality , emoci a na to navazujici telesnou a dusevni cinnost.
Po zodpovezeni na par otazek - kdy, v jakem rozpolozeni, v dusledku ceho- jsem utikal resit sve problemy do herny, ktera je spolehlive na par chvil vyresila......jsem zjistil, ze musim zaujmout obranne postaveni v tom smyslu, abych zabranil emocnimu jednani , ktereho vysledkem byl utek do herny a gambleni.
Zjistol jsem a prktikuji na sobe, ze pri urcitem typu meho vlastniho stylu meditace se dostanu do takoveho stavu, ze dokazu naprosto v klidu resit bezne zalezitosti, nerozhodi me jako drive a tim padem nedam pruchod svym emocim aby me zavislosti napovidaly, ze nejlepsim resenim je jit do herny..

Dusiander, tak jak ty popisuje pruchod emoci, tak ja to nemam.........kdyz jsem to zacal resit, v okamziku, kdy jsem si priznal, ze jsem gambler, mysleni se otocilo o 180°, nedokazu presne popsat ten okamzik, kdy se to stalo ale jsem rad ze se to stalo a ja jsem nastoupil na cestu sebepoznavani a zaujal jsem opatreni, ktera minimalizuji moznost me zavislosti.

Nejsem zadny filosof a vystudovany psychlog, neumim to krasne popsat a zaobalit do pekne formulovanych vet.
A je mi to jedno, jak to umim tako to napisu.
Mam jen jednu vysokou skolu, vysokou skolu gamblerskou.

Dusiander, tve komentare maji myslenku, ne vzdy vsak mohou pusobit pozitivne. Ja stim problem nemam, jsem vnitrne srovnany. Tak jak tady vcera vhodne poznamenal woland, ne kazdy muze s klidem prijimat tve postrehy a zaplavu otazek, pripadne kdyz nejsou pochopeny - kritiku.
Pripust, ze gambler, ktery zavita na tento web a hleda prvni zachranu v podobe povzbudivych slov, muze byt v takovem psychickem stavu, kdy tvuj komentar muze pusobit kontraproduktivne. Ne kazdy dokaze pojmout a rozkodovat smysl tebou polozene otazky. Toto je jen muj postreh , nemyslim si, ze bys umyslne nekoho odsud vyhanel.


Lemog

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • woland
  • woland-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3226 od woland
Odpoveď od woland na tému Odp.:bez liecenia
Dusiander2,
ďakujem. K otázke sa vyjadrím zajtra, idem už spať, lebo doteraz som ešte pracoval (trošku si privyrábam po večeroch).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3225 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Odp.:bez liecenia
Woland,

dovoľ mi vyjadriť úprimnú sústrasť k umrtiu ,tej ktoreho si mal iste aj ty najradšej,tešil sa s ňou a ďakoval si jej za svoj život ,ešte raz úprimnú sústrasť.

Ináč som rád ,že sa drziš a všetko v tvojej rodine klape. Woland ,čo je pre teba tou pomyselnou vystrahou ,kontrolkou a blikačom ,ktorý ťa upozorňuje že treba dobyť batérie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3224 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Odp.:bez liecenia
Lemog,

ak hocikto sklame,pohani a neveri liečiacemu sa zavislemu a to akýmkoľvek spôsobom ,tak sa v ňom napred spustí množstvo impulzov a reakcii ktoré majú spoločného menovateľa a tým sú emocie !!! A tie nie sú vždy najlepším radcom a až po nich prichádzajú postoje a ako také riešenia a reakcie na kritizujuceho ,chvaliaceho a to podľa toho na koho a čo reaguje!!! Ja veľmi dobré viem opísať ako som ja reagoval na na takéto impulzy, čo sa vo v mne odohravalo a ako som sa spraval ale aj to ako som ich postupom času menil. To znamená,že keď mi manželka ale aj deti alebo kamart nepravom neverili ,podozrievali ma tak,ako prvé ma vždy napadlo ísť si zahrať a tak im vyhovieť !!! A to z jednoduchého dôvodu ,chcel som mať od nich pokoj a to na vždy a aj sa ukľudniť a urobiť im zlé ! A to s tým ,že čo ste chceli to teraz máte ,tak kričte teraz všetci ako ste vedeli že to takto dopadne!!!
A na strane druhej,po chvale prišla skôr strata koncentrácie,podrastlo sebavedomie a znížila sa ostražitosť a pokora pred silou závislosti a zároveň s tým prišli emócie ,uvoľnenosť,radosť z toho že niečo ,čo robím ,robím dobre . Bola to taká kratkodoba eufória a zadosťučinenie za moju ,,odvedenu'' prácu!!!!

Lemog,už vieš čo som chcel od teba čítať???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • woland
  • woland-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3223 od woland
Odpoveď od woland na tému Odp.:bez liecenia
Zatiaľ je to u nás OK. Bol som v piatok na klube v BB, lebo som mal jarné prázdniny a v pondelok predtým som pochoval 87 ročnú mamku. Zdalo sa mi, že je to mierne riziková situácia, tak som sa šiel porozprávať v skupine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3222 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Odp.:bez liecenia
Ahoj woland,

ďakujem za tvoj nazor a postreh .No ja si myslím že jednoduchšie sa nedalo ,ale O.K.

Presne o to,čo si vysvetlil v kratkosti Lemogovi mi išlo. Jednoducho som chcel vedieť čo sa deje v duši a hlave takto zraneného alebo posmeleneho liečiaceho gamblera!!!

A ináč sa tebe a rodinke ako darí ,všetko je v poriadku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3220 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Odp.:bez liecenia
woland,


muj predchozi dotaz na disiandra ma logiku. Nedokazu odpovedet jak jsi poznamenal ty , ve vseobecne rovine.
U souseda(se kterym se jednou za cas pozdravim v panelaku na chodbe) mi to muze byt jedno

U partnerky mi na tom bude hodne zalezet.

U spoludiskutujiciho na foru je odpoved v minelem prispevku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3219 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Odp.:bez liecenia
dusiander2,


Ac je gamblerstvi presne definovano a ma svoji diagnozu, lekari praktikuji nejakou vseobecne uznavanoiu standardni lecbu - myslim ze lecba teto nemoci muze pusobit na kazdeho jedince individualne

V pripade neduvery v me postupy bych se snazil argumentovat vecmi, ktere mam vyzkouseny na sobe a vim ze funguji. Jiste ze muzou prijit namitky na kratkou dobu abstinence a jine duvody neduvery. Marko nemel vyzkouseno nic, snad byl nekolikrat u psychologa s tim ze pokud selze jde hned do lecebny. Nenasel tady pochopeni, byl na to sam , nedelal to dobre, jeho argumenty byly snadno vyvratitelne a tedy logicky vse smerovalo k - bez lecby to nezvladnes - a to on nechtel slyset. Minul se dobou , nemel tady stejne smyslejiciho gamblera.

Ja netvrdim, ze to co pomaha mi, ze to musi fungovat i na jine. Kazdy jsme original se svymi potrebami, kazdy jinak vnimame venkovni vjemy.. Pokud bych dne s diskutoval s tehdejsimi oponenty marka, nbenutil bych, jen bych komentoval co konkretne v mem pripade funguje. Kdo vby chtel pochopit - pochopil by, kdo ne - posilal by me do lecebny - nejsem konfliktni typ, slusne bych ukoncil komunikaci, rozloucil se a jednou za cas bych dal vedet jak se mi dari.

Ego mi nikdo pochvalovat nemusi, ja jsem tady sam za sebe, pokud by me rady nejakemu gamblerovi pomohly , potesilo by to, nicmene nepotrebuji aby mi nekdo hladil ego.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • woland
  • woland-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3218 od woland
Odpoveď od woland na tému Odp.:bez liecenia
Dusiander2,
niekedy sa ti stáva, že svoje otázky formuluješ málo zrozumiteľne, najmä pre ľudí, ktorí nie sú teoreticky podkutí v danej problematike. Jednoducho do nich nevložíš podrobnosti, ktoré sú pre teba samozrejmosťou a tebe sa otázka zdá dostatočne jasná.

Lemog,
ak tomu dobre rozumiem, Dusiander2 sa ťa pýta, akým spôsobom môže dôvera respektíve nedôvera (aj partnerky, aj suseda, aj diskutujúcich na tomto fóre, čiže dôvera-nedôvera všeobecne) pôsobiť na liečiaceho sa hráča. Či ho dôvera/nedôvera môže povzbudiť, alebo naopak mu môže uškodiť. Ja si myslím, že je to veľmi individuálne, ale v podstate je to obojsečná zbraň. Dôvera sa dá ľahko zneužiť, môže ma uspokojiť, že som už v pohode a prestanem byť v strehu (vlastná skúsenosť :-) ), ale to isté môže u mňa vyvolať nedôvera. Lenže ak som naozaj odhodlaný abstinovať a myslím to vážne, aj dôvera aj nedôvera môže mať na mňa pozitívne účinky. Dôveru nechcem sklamať a nedôveru chcem vyvrátiť.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: 7sisa7

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3217 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Odp.:bez liecenia
Lemog,

Odloź emocie na stranu a sustreď sa na to ,čo tu chceš robiť!!! Ja už neviem ako sa ťa mám spýtať na tvoj názor ohľadom pomoci -nepomoci, dôvery-nedôvery, pohladenia-nepohladenia dúše lieciaceho gamblera-tipera ,ktoré si nakusol pri Markovi 25!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3215 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Odp.:bez liecenia
dusiander2,


duvera a neduvera od koho?
Partnerky? Souseda? Diskutujiciho na foru?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.144 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top