Dobrý deň,

dovoľujeme si Vás aj v tomto roku požiadať o darovanie Vašich 2% z daní podpore projektu Nehraj.sk. Bližšie informácie o tom, ako postupovať nájdete na na tejto stránke:

Tu kliknite pre viac informácií.

Ďakujeme za podporu a dúfame, že Vám portál Nehraj.sk pomáha na Vaše ceste životom.

S vďakou,

 

Mgr. Ján Záskalan

 

 

emwave_pc_1

 

Chcete sa hrať, ale tak, aby ste neprepadli závislosti?
Chcete sa hrať na počítači so svojimi deťmi, ale tak, aby sa pritom niečo naučili aj do života?
Chcete znížiť stres a upokojiť svoju myseľ?
Chcete znížiť svoju výbušnosť?
Hľadáte darček pod stromček?
Keby sa to tak dalo všetko v jednom....

 

Čítať ďalej: Relaxujte s počítačovou hrou - hranie ktoré lieči.
 • Skôr, ako vytvoríš novú tému, pozri sa, či niekto nevytvoril takú tému ako Ty a či už tvoja otázka nie je zodpovedaná v niektorej inej diskusii.
 • Skôr než vytvoríš novú tému, dobre zváž, do ktorej kategórie ju zaradíš. Príspevok zaraď len do jednej kategórie (nepíš tú istú tému do viacerých kategórií.)
 • Drž sa témy. Pokiaľ ťa uprostred témy napadne niečo nové, vytvor na to novú tému. Inak to skončí tak, že téma nazvaná napríklad "Zistila som, že ma okradol" bude z dvoch tretín témou o tom, čo štát robí a nerobí pre prevenciu závislostí...
 • Keď vytváraš tému, venuj trocha času vymysleniu jej názvu tak, aby vystihoval o čom daná téma na diskusie je. Neboj sa využiť viac ako dve slová pre názov témy. Názvy typu "Pomôžte mi!", "Ako ďalej" a pod. nikomu nič nepovedia.
 • NEPÍŠ ZBYTOČNE VEĽKÝMI PÍSMENAMI! Zle sa to číta a pôsobí to dojmom KRIČANIA!!!
 • Pri každom príspevku zváž, či je asresovaný širišiemu publiku, alebo je to niečo určené len konkrétnej osobe. Podľa toho sa rozhodni, či napíšeš príspevok do diskusie, alebo pošleš danému človeku internú poštu. Typickým príkladom sú príspevky ako "Martin, kedy sa stretneme?" a podobne. Takéto príspevky zbytočne zaplňujú diskusiu.
 • Nepoužívaj vulgarizmy.
 • Neurážaj ostatných členov diskusie a nevyvolávaj hádky. Každý má právo na svoj názor, ale nemal by ho vnucovať ostatným. Pokiaľ chceš niekoho kritizovať, urob to slušne a bez urážok. Osobné konflikty s ostatnými nerieš v diskusii.
 • Čo sa stane, ak nebudeš tieto pravidlá dodržiavať? Tebe pravdepodobne nič, ale mnohým ľuďom zbytočne znepríjemníš čítanie diskusie, zbytočne znížiš ich kvalitu a pridáš prácu administrátorovi.

 PRAVDA JE JEDNODUCHÁ. TO LEN KLAMSTVO VŠETKO ZAMOTÁVA!
{music}images/stories/audio{/music}

Nehraj.sk vytvára priestor pre všetkých, ktorí sa vo svojom živote stretajú s hazardnými hrami a ich negatívnymi následkami. Vytvára priestor pre výmenu skúseností a názorov. Či už máte problém s hraním vy, niekto, koho poznáte, alebo chcete proste len hrať bezpečne, ste na spávnom mieste.

Nehraj.sk vznikla vďaka myšlienke Mgr. Jána Záskalana, ktorý v oblasti závislostí pracuje ako psychoteraput od roku 2000 a patrí medzi hlavné projekty neziskovej organizácie Komunitné centrum zdravia MOSTY.


logo autobusy sad zvNad vytvorením takejto stránky som rozmýšľal už dlho. Prial som si, aby všetka bolesť, utrpenie ale aj nádej a zázračné stretnutia nezostali len medzi múrmi banskobystrickej psychiatrie, ale dostali sa ďalej. Aby pomohli iným, aby ukázali cestu, dodali odvahu a chuť bojovať za lepší a krajší život...To všetko v duchu hesla filmu "Pošli to ďalej...".

Ďakujem ľuďom, ktorí sa rozhodli so svojim problémom s hazardnou hrou niečo urobiť a dovolili mi nahliadnuť do svojich životov.  Od nich som čerpal inšpiráciu, výpovede... a chuťdokázať ísť za svojim cieľom napriek prekážkam.

Ďakujeme tiež SAD Zvolen,a.s. a ľuďom v nej (oni vedia ktorí:-) za pomoc v podobe propagácie portálu Nehraj.sk prostredníctvom 

Mgr. Ján Záskalan , psychológ - zakladateľ a správca portálu Nehraj.sk

 

Vznik a fungovanie tejto stránky finančne podporili: 

Ak chcete aj Vy podporiť fungovanie a ďalší rast portálu Nehraj.sk, môžete tak urobiť buď príspevkom do diskusného fóra a pomocou druhým, doporučením portálu ľuďom, ktorí ho možno potrebujú, alebo finančne na č.ú. 2622779900/1100.

Nehraj.sk je internetový portál určený na pomoc patologickým hráčom (gamblerom) a ich príbuzným. Ak máte vy, alebo niekto z Vašich blízkych problém so závislosťou na automatoch, rulete, tipovaní, alebo iných formách hazardných hier, našli ste správne miesto pre začiatok svojej novej cesty. Dúfame, že s nami bude Vaša cesta ľahšia... 

Projekt Nehraj.sk stále pomaly, ale dúfam že isto rastie. Ešte stále pridávame do jednotlivých častí nové články.  Našim cieľom je, aby sa portál stal miestom stretnutí ľudí, ktorých sa téma závislosti na hazardnej hre týka - aby sa portál stal miestom osobných výpovedí, povzbudení. Pre abstinujúcich hráčov poskytuje priestor na pripomenutie si a zamyslenie - v časoch núdze môže byť jeho čítanie náhradou za návštevu klubu a teda formou doliečovania. Dúfame tiež, že pre nových návštevníkov, ktorí už majú problémy s hrou, ale nevedie ako ďalej bude miestom, ktoré ich možno na začiatok aspoň povzbudí k tomu, aby sa poučili z chýb iných.

Uvítame aj vaše názory, príbehy, alebo výpovede - to všetko v diskusnom fóre.

VÝHODY REGISTRÁCIE:

 • Možnosť posielať súkromné správy medzi zaregistrovanými užívateľmi
 • Možnosť informovania o novinkách na našom portáli (v časti Rôzne/Notifikácia o novinkách)
 • Možnosť informovania o nových reakciách na príspevky v diskusnom fóre.


P.S. Pošlite to ďalej. Dajte o nás vedieť svojim známym...  . Prispejte svojim príbehom a pomôžte tak ďalším ľuďom...

Ďakujem.

Mgr. Ján Záskalan.

Scroll to top