Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Kluby

  • St
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2897 od St
Odpoveď od St na tému Kluby
dusiander
Znovu tu pises elaborat tak ako som ti pisal nepoznas ma nevies o mne nic a snazis sa tu robit analizu mojej osoby z toho co si napisal ti nic nevislo nevadi Nepis o mne pis o sebe o tom preco si bol vo V Z co ta tam dohnalo a preco sa do dnes nevies s tym vyrovnat. Pis o sebe a nie o druhych ktorych si nikdy nestretol a le ty si myslis ze vies aky su. To ze ty na tomto portaly striehnes na kazdeho jedneho ktory sem pride a snazis sa zachranovat neobvinuj s tejto cinosti mna. To ze som na tomo portaly viem preco som tu a tebe to vysvetlovat nebudem. A ak mas problem so svojou chorobou liec si ju to je jediny sposob . To coho obvinujes druhych vyvolavas ty a ani si to neuvedomujes.Ja nepotrebujem tvoje rady lebo to ani rady nie su. Mne sa tu nemusis prihovarat ja sa bez toho zaobydem a vies preco preto co som ti uz pisal skor ak mas problem liec sa pisanie na tomto portaly ti nenahradi liecbu skus to pochopit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2896 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
St,

nevieš kto tu furt avizuje nereagovať na toho ,kto tu len uráža ,všetko vie ,škodí všetkým na tomto portali a dokonca aj teba pozná? Nuž milý St. ,neviem prečo je tvoja vôľa biedna a s ňou aj sebadisciplyna,sebavedomie a viera ,ale zato viem že prečo je tvoja empatia ešte biednejšia a to hlavne ku mne ako osobe ,ktorá ti nedá spávať ! St. ak sa ti niekedy podarí vyhrať na fobiou ku knihám a budeš aj úprimným sám k sebe ,tak až potom pochopíš ako sa dnes strašne mýliš . Už som ti písal skôr ,že ty ako pacient v psychiatrickej liečební si ani praktický nevedel o čom a kom je liečba a žiaľbohu a pre teba nevieš to ani dnes! Jediné čo si si z liečenia priniesol je NEVERIŤ nikomu ,iste trauma z toho že tebe tiež nikto neveril v čase tvojho hrania, a možná fixna idea v podobe pomahania ľuďom s osudom podobným tomu tvojemu ! No ,ale keď si sa rozhodol pomáhať ,klobúk dole,tak pomahaj ale hlavne sa zdokonaluj v problematike závislostí a všetkého okolo nich ! A vieš prečo ? Nuž pretože ty si na liečbe nemal na to čas a tvojím problémom vtedy neboli vedomosti ,ale odstraňovanie následkov ktoré si sebe a tvojmu blízkemu okoliu spôsobil. Je samozrejme že dnes si ,možná, v inej situácii a problémy ako ,tak pominuli ,ale to neznamená že pri tvojom pomahani na tvoj spôsob nie je prípustný názor iných ,teda aj môj ! Ty sa snažíš všetko čo napíšem napádať a negovať a pri tom nie si schopným ponúknuť jednu ucelenú alternatívu ,ktorá by vyvratila a nahradila moju. Tvoja trauma z toho,že si odtiaľ ušiel a ,,pracuješ '' spoločne s tebou rovnými mimo dosah ťa ale privádza do rozpakov a zrejme si v tej vašej ,,šuškande'' až tak neprídeš na svoje a aj preto tu snoriš deň a noc a čakáš na potencionalneho ,,pacienta'' ktorého by si sa hneď ujal ,dal mu radu ako diskutovať mimo tento portál a tak ukojil tvoje potreby radcu!!! Ale ja neviem čoho,koho a hlavne prečo sa bojíš verejnej diskusie ,ktorá môže byť aj tebe prospešná a posunie ťa tak v pred. To ste na skupine alebo aj samoriadiacej jeden druhému neoponovali a nehľadali spoločné riešenia pre vás samotných ale aj novo prijatých pacientov a nenastavovali ste sj to pomyselné zrkadlo pravdy,ktoré vás málo vyviesť z omylov a nostalgie v ktorej ste ako pacienti boli??? Čo ste to vlastne v tom Pionierskom tábore robili ? Ja som aj kvôli tejto našej diskusii bol dnes za jedným pánom ,ktorý absolvoval liečbu ako alkoholik 6x-ŠESŤ KRÁT!!! a to od Č. DVORA v Čechach až po PL v Humennom na Podskake ale aj 2x na P.H. a keď sme tak porovnavali čo a ako to prebiehalo pred 15 rokmi vo V.Z. a tam kde bol on,tak som neveril ja jemu a on mne!!! A vieš prečo ? Nuž preto ,lebo vtedy bola P.H. oproti V.Z. skutočne len pionierskym táborom a nie len ona!!! Je dosť možné že pomery a kvalita liečby sa zmenili v prospech pacientov ,ale to ja už posúdiť neviem a keď si mi to mohol povedať v dialógu aj s Rolandom ,tak si sa vykrucal tak,ako hlista na suchom chodníku!!! A nakoniec z teba vyliezlo biedne ,že si ma len doberaš . A to je presne štýl tvojho ega a pseudopomoci,ktorú tu predvádzaš . Keď treba povedať a dokázať tvoje vedomosti tak sa ,,zatneš'' a hráš sa na mŕtveho chrobáka. To sa budeš aj na tvojom clube takto správať a na miesto relevantných dôkazov a rád budeš len projektovať tvoj hnev a agresiu na tam prítomných??? Si si vôbec vedomý faktu ,že ty chceš za každú cenu vyvolať len agresívnu hádku a tak zakryť tvoje chabé vedomostí a neschopnosť viesť dialóg ,ktorý by ťa posunul v pred???

,,VEDEL SOM ,ŽE TI LEPŠIE NEBUDE PRETOŽE SI SI ZOBRAL SO SEBOU PRÁVE TU JEDNU VEC ,KTORÁ JE PRÍČINOU TVOJICHPROBLÉMOV -A TO SI TY!!!TVOJE TELO,TVOJA DUŠA JE ABSOLÚTNE V PORIADKU . NEZDOLALI ŤA SITUÁCIE DO KTORÝCH SI SA DOSTAL ,ALE TO ČO SI O NICH MYSLIŠ. KAŽDÝ ČLOVEK JE TAKÝ,AKO ZMYŠĽA VO SVOJOM VNÚTRI!!!''

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2895 od St
Odpoveď od St na tému Kluby
Dusiamder
Vobec nepoznas kto som a tie prazdne reci ktore tu vedies nikomu kto sem pride a hlada pomoc a radu nepomoze. Ty sa tu tvaris ako odbornik na vsetko a urazas ludi ktory sem napisu svoj nazor len preto ze ty chces mat vzdy posledne slovo a pravdu odbornika na vsetko. Ty vies ako sa druhy clovek citi ty vies kto je nahnevany kto je urazeny ty vies vsetko. Kto by sa mal zamysliet nad sebou si asi ty. Skus to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2894 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
St,

najväčším prínosom pre tento portál sú tzv.,,NOČNÍ SNORIČI'' tvojho rangu ,ktorí najviac povedia vtedy keď mlčia!!! Aj tvoja snaha po kontakte je ubijana silou tvojej tvrdohlavosti ,vnútra a EGA a ja neviem prečo sa aj ty tak trestáš ?! Dizforia sa dá totiž tiež liečiť a dosť úspešne ,ale je k tomu zapotrebna komunikatívnosť a otvorenosť ,lebo aj pri nej platí to staré známe ,,Nememu dieťaťu ani vlastná mať nerozumie!'' Ale ty máš šťastie ,lebo ja ti aj napriek tvojej tvrdohlavosti a samotriznenia veľmi dobré rozumiem . Ja som sa totiž za roky ,,hrabania'' sa v knihách naučil byť empatickym nie len k tým ,ktorých som niekedy pod rúškom závislosti klamal,podvadzal a okradal o peniaze,spôsoboval im traumy a depresie ,ale aj k sebe rovným a to či už ako závislým,spoluzavislym ,abstinujucim a recidivistom ! Jednoducho som chodil a chodím v ich sandalach skoro celý môj život a kto môže ľuďom v týchto postaveniach a stavoch rozumieť a chápať ich lepšie než ten,ktorý ich všetke zažil? Takže ,nech sa páči ,,snorič St.'',ktorý nie si schopný napísať pár súvislých viet k danej teme -problému,aľe zato ti ide veľmi dobré projekcia a snaha prenášať vlastnú agresiu a neschopnosť na iných! Píšem že ,,snaha'' a to hlavne pretože sa v tvojom prípade jedná o ,,snahu'' marnu! Ja som proti takýmto ,,snoričom'' totiž veľmi dobre obrneny trpezlivosťou a snahou pomáhať im . Takže milý St.,alebo žeby dvaja v jednom ? Daj sa konečne do poriadku ,prestaň sa hrať na urazeneho a rob to ,čo si tu pôvodne robiť chcel !!! Mnou uverejňované citaty píšem aj tebe ,preto aby si sa z nich poučil a nie preto ,aby si pri nich tvrdol ,nepočul a nevidel!

NAJKRAJŠIE NA KAŽDEJ HÁDKE JE ZMIERENIE!!!

BEZ NENÁVISTI KU KOMUKOĽVEK A DOBROTOU VOČI VŠETKÝM!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2893 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
Milá Miška,

moja reakcia bola len reakciou na volanie tvojho uboleného vnútra s ktorým si ma oslovila a nevieš si s nim rady . A keďže neviem s kým mám tu česť ,závislá-spoluzavisla-abstinujuca závislá- závislá po recidive, tak sa mi je ťažko k tvojej ubolenéj duši vyjadrovať .No jedno viem iste ,chýba ti dialóg vo forme kanštruktivnej hádky ,ktorý by ťa posunul v pred a pomohol tak tvojej ubolenej duši . Tvoje správanie a neschopnosť vyjadrovať sa verejne k veciam s ktorými sa nevieš sama vyrovnáť pre teba totiž neveští nič dobré a okrem hnevu a nenávisti v tebe nahromadenej a snahe preniesť ich aj na mňa praktický nič nerobíš!!! Takže milá Miška ,ja ti veľmi dobré rozumiem a odkazujem aj tebe že tvoja snaha v tomto smere je márna a míňa sa účinku a to tak isto ako tvoje tvrdenie o akýchsi imaginarnych otázkach na tvoju osobu!!! A pritom je dosť možné ,že tvojím verejným prejavom na tomto portáli ,skúsenosťami,vedomosťami a radami možeš byť napomocnamnohým tuna zúčastneným . No ty si sa ale tiež rozhodla hrať sa na mlčiaceho chrobáka a všetko si vyriešila hodenim na moju osobu! Ale nie s tu v tomto počínani sama . Ty si sa tiež rozhodla sama ,tak neviem prečo teraz hľadáš niekoho,kto by mal byť za tvojou trucovitostou a tvrdohlavosťou .

KAŽDÝ SA POKÚŠA ODVRÁTIŤ POZORNOSŤ OD VLASTNÝCH SLABOSTI TÝM ,ŽE TOMU DRUHÉMU NEÚNAVNE VYČÍTAJEHO CHYBY!!!

TVOJE ŠŤASTIE V ŽIVOTE NIE JE URČENÉ IBA TÝM ČO VIEŠ ,ALE IBA TÝM ČO USKUTOČNÍŠ!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • miška
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2892 od miška
Odpoveď od miška na tému Kluby
dusiander zas tie tvoje otazky ako vždy ,,, dačo napišem a hned reaguješ ,, prečo som sa len treraz registrovala je hadam moja vec

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2891 od St
Odpoveď od St na tému Kluby
Niekto tu stale pise aj ked nema tym druhym co pomuknut Chce byt stredobodom pozornosti a to uz samo o sebe svedci o tom cloveku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2890 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
St,

veď sa konečne vyjadrí aspoň raz a po prvý krát ako odbornik na slovo a problém vzatý a nevrzgaj tu donekonečna ako stará obohrata platňa v storočnom gramafone......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2889 od St
Odpoveď od St na tému Kluby
Ked citam vyjadrenia tu tak chytreho musim sa zasmiat a sucasne som s toho smutny ked si tu on mysli ze si svoju abstinenciu nastuduje v kniznici . Pise citaty o pravde ktore si niekde odpisal ale podla toho co pise je daleko od nich. Rozprava o zneuzivani tohto portalu a co skutocnosti robi on. Neodbornym sposobom pletie ludi a tvari sa ako odbornik na vsetko. Odchadzat z tohto portalu len kvoli nemu by olo smiesne. Nech napise meno jednoho lekara psychologa psychiatra ktory sa vyjadrili ze kluby su pre doliecovanie nepotrebne. Preto ja urcite tu ostanem ale s nim komunikovat urcite nebudem nakolko s nim nieco neni v poriadku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2888 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
Miška,

ako dlhosi bola len pasivnou účastníčkou na tomto portali a čo ťa viedlk ku konečnej registracii na ňom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 2 mesiacmi - pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2887 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
Miška,

neviem či si spoluzavisla,abstinujuca alebo závislá,ale ja ti tvoj názor na mňa neberiem a ani nebudem vyvraciať . K danej problematike si sa ani nevyjadrila ,takže ani neviem a nepoznám tvoj názor na ňu . Tvoje tvrdenie o mojich radách o cluboch akosi nekorenšponduje s realitou a pravdou a to z jediného dôvodu . Ja som sa k dianiu na cluboch nikdy nevyjadroval ,len som citoval názor niektorých psychologov -odbornikov na liečbu závislosti o možnom účinku clubov na proces liečby abstinujuceho a dokonca som sa ani k nemu nikdy nikde nevyjadril !!! A že s týmto tvrdením niekto nesúhlasí a nestotožnil sa s ním ja už nič nespravím a ani ho neovplyvnim a nezmenim. Je to len vec nazoru a schopnosti čítajúceho-liečiaceho sa a ten ja tiež neovplyvnim !!! Nuž a to že tu tiež nepíšeš kvôli mne ,je tak isto len tvoja iracionalizacia tvojho problému ako si sa dobrovoľne vzdala slobodne vyjadrovať tvoje názory-rady k problému závislostí a ich liečby ale i procesu abstinencie a recidivy.Takže skús aj ty hľadať chybu -y tam kde skutočne sú a u toho kto ich spôsobil a nie tam a u toho ,ktorý na tom nenesie ani najmenší podiel viny!!! Tento portál založil pán doktor Zaskalan iste s myšlienkou vzájomnej pomoci medzi závislými ,odliečenými a abstinujucimi v rámci ich schopnosti a vedomostí pomáhať a nie preto ,aby sa tu niekto hral na urazeneho a pod rúškom nevedomosti nenavisti a tvrdohlavosti zneužíval dobrú myšlienku pana doktora na ohovaranie a zneužívanie tohto portalu na kontakty bez kontroly a zodpovednosti!!! Každý kto prešiel procesom liečby závislostí a vie na čom je takáto liečba založená predsa nemôže dobrovoľne zutekať z portálu kde chce pomáhať a zložiť vinu z úteku na iného!!! No a tvoje tvrdenie obracania niečoho len na môj obraz ,je tiež len tvojim zbožnym prianím a neschopnosťou pochopiť ,že každý z nas je akýsi a nie vvšetci sme rovnakí. Môj priamy štýl za ktorým je predovšetkým PRAVDA z pohľadu môjho je mnohým nepríjemným ,a to hlavne závislým prosiacich o pomoc, ale to som jednoducho ja a môj prejav ,ktorému som sa naučil za múrmi PL vo V.Zaluži . A to si dovolím tvrdíť ,že sa tento prejav zmenil na základe psychoterapeutov a aj mojich vedomosti nadobudnutých po liečení a to hlavne v súvislosti s empatiou a intiuciou k diskutujucim.

PRADVDA EXISTUJE NA TO,ABY SA NAŠE ŽIVOTY ZLEPŠILI A NIE NAOPAK!!!

PRAVDA ROBÍ ZMENU ,KEĎ JU VYRIEKNEŠ VECÍ UŽ NIE SÚ A NIKDY NEBUDÚ TAKÉ,AKÉ BOLI PRED JEJ VYSLOVENÍM!!!

POVEDZ PRAVDU A USPOKOJ TAK POTREBY NA OBIDVOCH STRANÁCH!!!
Posledný krát upravené:pred 8 rokmi 2 mesiacmi dusiander2 Dôvod: úprava slova

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • miška
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2886 od miška
Odpoveď od miška na tému Kluby
dusiander prepač ale ja rovnako ako števo mam na teba ten isti nazor ,,, preto ani ja tu nepišem lebo všetko to obraciaš ako chceš ty ,, a davaš rady a ani si nebol na kluboch ako to tam je pekny večer

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2885 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
Števo,

a vy viacerí ,nech sa páči zaregistrovať sa v mestkych a obecnych knižniciach ,navštíviť oddelenie PSYCHOLÓGIA ,čítať a dopátrať sa k tomu čo chcete vedieť !!! Ja som sa k takýmto informaciam dopatral postupne vo viacerých publikáciách a to aj motivačných a keďže to nemám zaevidovane ako iné výroky a definície ,ktoré má zaujali a sú aktuálne pre každodenný život ,tak ti a tebe rovným žiaľbohu neposkytnem presnú knihu a jej autora. Ale skúste niečo od J.Wiliamsa ,niečo sa mi mari že aj tam som sa s týmto tvrdením stretol ,ale nie som si istý.Zobral som to jednoducho na vedomie ale sám z tohto poznania nevychádzam !!!Samozrejme ,že to platí len vtedy ak ak ste schopní zvíťaziť nad strachom z odbornej literatúry a sami spraviť pre seba viac než doteraz!!! Na klube sa spýtaj pani doktorky, čo je to EGO ,ako ti ubližuje a čo ti spôsobuje!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Števo
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2884 od Števo
Odpoveď od Števo na tému Kluby
Tvoje názory na kluboch nikto nerieši ani nepretriasa. Teba nikto nepozná.Tam sa riešia reálne problémy reálných ľudí , gamblerov ich partnerov, rodín.Ale ty sa o tom bohužiaľ nikdy nedozvieš.Vlastne sorry ty si to prečítaš v ix publikáciach.A poprosím ťa názov aspoň jednej publikácie, alebo meno autora ktorý tvrdí že pripomínanie si tejto choroby je zlé a predĺžuje tak proces liečby pre abstinujuceho gamblera .Dúfam že sa nebúdeš vykrúcať a vyhovárať a nebude pre teba problém si spomenúť.Čakáme na to viacerí.
A EGO nieje môj.To je dajaky raper z Piešťan čo pretáva CT- čka.
Drž sa a nehraj. Števo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 3 mesiacmi #2883 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
Urazena hrdosť Števova,

aj tvoj hnev je len tebou vypitym pohárom jedu a nekonečným dufanim že zabije tvojich nepriateľov!!! A ver mi že tak,ako si sa mýlil s tvojou tvrdohlavosťou keď si zavítal na tento portál ,tak sa mýliš aj s pohárom vypitého jedu!!! Ako ,tak pozorujem tak emócie si sa krotiť ešte vždy nenaučil a prejav tvojho EGA sa nezmenil . Si vždy tvrdohlavým abstinujucim gamblerom u ktorého zmena myslenia nie je možná a ani dosiahnutelna . Tvoje vnútro ju jednoducho odmieta ,bráni sa jej a aj preto nie si schopným prijímať názory iných na tú istú vec-problém. O čom svedčí aj tvoje zutekanie z tohto portálu a skrytá nenávisť na každého a všetko ,čo nie je v súlade s tvojím vnutrom a EGOM!!!
Ináč som strašne rád ,že moje názory sa pretriasaju na abstinenčných cluboch a abstinujuci ,závislí a spoluzavisli na nich tak majú možnosť dozvedieť sa niečo viac ,než len to,čo si myslia tí ,ktorí nevedia ani poriadne rátať a čítať a pritom chcú na nich poučovať!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.103 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top