Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Co robit ?????

  • marianna
  • Autor témy
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1055 od marianna
Odpoveď od marianna na tému Odp.:Co robit ?????
rozisla by som sa s nim, dobre ze si to zistila, kym este nie ste manzelia, mam otca gamblera, takze radsej ruky od neho prec, laska je laska, ale treba sa riadit aj rozumom.gambleri su velki klamari, egoisti, je to diagnoza na cely zivot, nezbabraj si zivot.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 6 mesiacmi #803 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Co robit ?????
Dpbry den pani Anetka,
nedakujte mne,ale ako mnohy pred vami,ktorym tento portal pomohol ,a oni sa mohli lepsie zorientovat v problematike zavislosti ,a tak si zlepsili svoj zivot,podakujte zriadelatelovi tejto prepotrebnej stranky!Vase podakovanie samozrejme hreje,a ja som opat rad,ze som mohol tiez prispiet k zacatiu riesenia i vasho dlhorocneho problemu!Aj keby som bol najradsej,aby takyto problem nebol,a vas zivot sa uberal vpred tym i co najnormalnejsim sposobom. No a, ze sa tak nedialo a ani nedeje je vasa ucast na tomto portali ,toho dokazom.A zial Bohu nie ste jedina,ale zato jedna z mnohych ,ktora pochopila vyznam tejto stranky,a neodsudzuje nnikoho za jeho nazor,ale sa snazi z kazdeho nieco vziat pri rieseni svojho problemu, a na to s cim nesuhlasi proste nereaguje! Ja si myslim,ze tato stranka vznikla,ako diskusne forum s presne vyspecikovanym problemom,a ten je zavislost,v akejkolvek forme,a ak bysme vsetci robili len to,na co ste velmi spravne poukazala,tak sa stane z tejto stranky fakt len ciste stranka prispievatelska! A ja si myslim,ze o to neslo ani administratorovi!Ved uz len samotny nazov ,,Diskusne forum",predurcuje v com spociva ucel a zmysel tohto fora,a je len ne skodu nas vsetkych ,,zainteresovanych",ze sa niekedy vynaklada vela energie na negovanie pisatela ,a nie na vyvratenie ,alebo podporu jeho nazoru!Kazdy jeden lieceny zavisly velmi dobre vie,co obnasala a o com bola skupinova -komunitna terapia,ale mne sa tu niekedy zda, akoby lieciaci sa, nepochopil zmysel a opodstatnenie takej to terapie, o com svedcia aj jednotlive ataky na respondentov!B)
:) :) :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • anetka
Viac
pred 13 rokmi 6 mesiacmi #802 od anetka
Odpoveď od anetka na tému Odp.:Co robit ?????
Zdravím!
Aká by to bola diskusia, keby si každý iba napísal, čo chcel a ostatné príspevky by si nevšímal? Pravdepodobne by sme vytvorili viac-menej nesúvislú zmes vyjadrení. Každý si môže prečítať a zobrať niečo z prečítaného alebo nezobrať nič a iba kývnuť ramenami.
Ja chcem poďakovať za rady, Dusiander, aj za to že ste si našli čas aj mimo tohto fóra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 6 mesiacmi #801 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Co robit ?????
Stevo,
ja som ti uz davnejsie napisal moj nazor na tvoju formu pomoci a postoju k tym,co maju insi nazor nez ty! Preto sa nebudem opakovat.Ale sa ta spytam, v mene ktorych ,,nedopisovatelov" si nadobudol pocit,ze moja ucast na tomto portali je kontra produktivna a moja ,,mudrost" je viac na skodu ,nez osoh pre tuna zucastnenych!Inac, moj postoj k vyjadreniu sa inych zaujatych na tomto portali tiez dobre poznas,preto sa divim,ze ty clovek odhodlany pomahat si sa rozhodol ,a to len na zaklade nazorovej nejednotnosti,zrazu prestat!A za dovod,alebo pricinu svojho konania menujes mna.Stevo pricinu svojho momentalneho postoja a spravania hladaj v sebe ,a nie inych! Tu, na tomto portali sa budu vzdy vyskytovat nazorove nezhody a aj kontraverzne rady alebo pomoci,ale tie vzdy zalezia od autora,a nemusia byt pochopene spravne.Ale ja s istotou tvrdim ,ze su vzdy napisane v dobrej viere pomoct, a to ostatne je uz vzdy len na strane citajuceho,ako to pochopil a zaroven zareagoval!Ved ja, podla reakcii na moje niektore vyjadrenia,by som uz mal spravne davno dat zbohom tomuto portalu, a drzat sa nepisaneho hesla-zakona,ze ucast na takejto stranke pre zavisleho-abstinujuceho je len neustalim si pripominanim jeho choroby!!! Ale nespravil som to,a asi preco? Ver mi,ze nie preto,aby som sa tu zviditelnoval,strapnoval,alebo sa citil menej cennym so svojimi nazormi,ale zastavam tu proste preto lebo viem a verim,ze vacsina z nas len tak lahko nazahodi flintu do zita a svojim troska do mlyna je napomocna inym nam podobnym!A ze sa tak deje aj v mojom pripade su aj pozitivne reakcie k mojim nazorom,ako i nespocetne pokracovania pomocou mailou,a to na ziadost druhej strany.A ver mi,ze su aj osobne stretnutia v ranci mojich casovych a vzdialenostnych moznosti,tak ako sa to opat konalo aj dnes v mojom rodnom meste. Ja ta nepresviedcam,ale davam ti len fakta o mojom ucinkovani na tomto portali.A teraz vidis o co vsetko si mozna prisiel svojim postojom nie ku mne,ale k mojim nazorom! Tak,ze nie vonkkajsie vplyvi,ale tvoj vnutorny postoj k nim ,a nechut zmmenit svoje myslienky ta pripravuje o tvoju vnutornu potrebu pomahat!:) :) :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Andrea
  • Autor témy
pred 13 rokmi 6 mesiacmi #800 od Andrea
Odpoveď od Andrea na tému Odp.:Co robit ?????
Ahoj Števo,

to mi ale príde ako výhovorka. Ak s niekým nesúhlasíš, nemusíš sa s ním hneď pustiť do sporu. V prvom rade pamätaj na toho, komu píšeš. Dusiander má síce štýl dosť konfrontačný a rát filozofuje, niekedy je nepríjemný, ale určite by si kvôli nemu nemal prestať s pomocou iným. Proste nereaguj na hodenú rukavicu a nauč sa kpozerať ďalej než len na svoje zranené ja. Ani v živote by si ďaleko nedošiel, keby si sa púšťal do konfliktu s každým názorom. Takže milý Števo: nevzdávaj sa, nevyhovýraj sa a píš. Určite máš aj Ty čo dať ľuďom na tomto fóre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Števo 242
  • Autor témy
pred 13 rokmi 6 mesiacmi #799 od Števo 242
Odpoveď od Števo 242 na tému Odp.:Co robit ?????
Konečne správny postoj Dusiander aj ked bloknutie nič nerieši mal by si vo svojej nekonečnej mudrosti pochopit, že si viac kontraproduktívny pre tuto stránku a odrádzaš ľudi, ktori by svojimi prispevkami mohli viac pomahať ostatným ja osobne na tuto stranku nepíšem len kvôli Tebe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 6 mesiacmi #798 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Co robit ?????
Vazeny Jano,
ak mas pocit,ze svojim nazorom niekoho urazam,a porusujem isty kodex diskusneho fora,tak ma jednoducho blokni!
Dobry vecer!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Jano
  • Autor témy
pred 13 rokmi 6 mesiacmi #797 od Jano
Odpoveď od Jano na tému Odp.:Co robit ?????
Aby som pripomenul pravidlo pre všetkých zúčastnených:

Neurážaj ostatných členov diskusie a nevyvolávaj hádky. Každý má právo na svoj názor, ale nemal by ho vnucovať ostatným. Pokiaľ chceš niekoho kritizovať, urob to slušne a bez urážok. Osobné konflikty s ostatnými nerieš v diskusii.

Toto je uvedené v pravidlách diskusného fóra. Prosím, aby ste to rešpektovali, lebo niekedy mám pocit že to diskutujúci už preháňajú. Tak ako na iných fórach aj tu je možnosť zablokovať diskutujúceho, ktorý pravidlá nedodržuje.


Ja len toľko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 6 mesiacmi #796 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Co robit ?????
Roman, napred pozorne precitaj cele vlakno,co sa tyka diskusie s matrozom a potom reaguj!!!!:side: :side: :side: :side:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • roman
Viac
pred 13 rokmi 6 mesiacmi #795 od roman
Odpoveď od roman na tému Odp.:Co robit ?????
dusiander, mozno sa mylim, ale je dusiander uzivatal a dusiander navstevnik ta ista osoba? priklad k tvojej predoslej otayke som uviedol v predchadzajucom texte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • roman
Viac
pred 13 rokmi 6 mesiacmi #794 od roman
Odpoveď od roman na tému Odp.:Co robit ?????
uvediem len tvoj cerstvy priklad...ked si spadol tam kde aj vsetci tuna zucastneny,ale nic to!Proste aj tu na si nepochopil!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • starymatroz
  • starymatroz-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 6 mesiacmi #793 od starymatroz
Odpoveď od starymatroz na tému Odp.:Co robit ?????
drahý dusiander,skutočne to bude tak že som nechápavý a už to asi ani nepochopím. dúfam že ťa to neohrozí, to by som skutočne nerád. tiež nechápem ako ťa mohli moje dva pár riadkové príspevky donútiť k toľkým výkričníkom. tiež nechápem kam toto celé vlastne smeruje, no dovolím si tvrdiť že to nikomu neprospieva. tiež si dovolím myslieť že nie si majiteľ tohoto portálu a ak mi to dovolíš sám určím čo o sebe zverejním a hlavne kedy.a ak dovolíš navrhujem tieto naše spory riešiť privátnou poštou. no ak sa chceš predvádzať,...pekný večer

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 6 mesiacmi #792 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Co robit ?????
Dobry vecer Lubo,
som nesmierne rad,ze i ja som mohol prispiet svojou troskou k vyrieseniu tvojho dlhotrvajuceho problemu,a ty si tak mohol nastupit na novy sposob a smer zivota,ktory ta robi stastnejsim,ale predovsetkym zdravsim!Podakovat treba predovsetkym zakladatelom tohto portalu,ktory nam umoznuje pomahat si navzajom,a to aj napriek tomu ,ze sa vobec nepozname a mozna ani nikdy nespozname,ale spaja nas, nas spolocny problem,ktory je skryty za zavislostou v najroznejsej podobe a forme!
Lubo,na lieceni si nadobudol mnoho novych poznani a vadomosti,ktore ta posunuli v pred pri rieseni tvojej choroby,ale i mnoho dalsich veci,ktore ta posunuli vpred celkovo v tvojom zivote a pohladu nan.Preto ti bude asi zbytocne prizvukovat,ze aj tvoje zlihanie v podobe recidivy je sucastou tvojej choroby-liecby,a je len na tebe,ako sa k tomuto poznaniu ,teraz ked si okusil opat ,,ovocie" sily zavislosti postavis!Sam na sebe si zistil,ako pomalicky,potichucky a hlavne vytrvale v tebe drieme tato sila,a co po jej vypuknuti dokaze s tebou narobit,a to hlavne v oblasti psychiky!Pred liecbou bola tvoja profilaxia na bode mrazu,no teraz po nadobudnuti novych vedomosti a znalosti v oblasti liecby zavislosti uz iste dobre vies,co kedy a ako robit pri abstinencnych priznakoch prichadzajucich v urcitych intervaloch.Tieto priznaky vyvolavajuce prodovsetkym somaticke problemi,ktore neskor utocia na tvoju psychyku ta nutia robit nieco proti tvojej voli,a to tak dlho az im napokon podlahnes ,a dostanes sa zaroven do stavu ,ktory ta sice,,OSLOBODIL",ale hned aj vrhol do stavu UVEDOMENIA si totalneho zlyhania a zrady vsetkeho a vsetkych v tvojom okoli,a to je opat dalsia rana na tvoju dost schatralu psychiku!A preto je nevyhnutne si z tohto zlihania v podobe recidivy spravit okamzite dialektiku,a po nej nasledovat v ceste,ktora ta predurcuje k uspesnejsiemu kracaniu po ceste abstinencie spojenej s tvojim zdravym,stastim,ale i radostou z poznavania krajsich stranok zivota!
....spoznal si pricinu,preto lepsie rozumies nasledkom!....
....lebo,kazdemu podla jeho viery.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 6 mesiacmi #791 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Co robit ?????
Roman, napis mi kedy koho a ako som odsudil v majich prispevkoch!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • roman
Viac
pred 13 rokmi 6 mesiacmi #790 od roman
Odpoveď od roman na tému Odp.:Co robit ?????
dusiander, neviem kto ti dal právo odsudzovať iných. Každý, kto tu prehovorí a zdoverí sa so svojimi problémami, alebo poradí,si zaslúži uznanie, pretože niečo prežil, aj keď zlé a chce s tým niečo robiť. A keď ti prekáža že máme problém a chceš sa len pozabávať, tak sem nemusíš chodiť, aby ti z nás neprišlo zle...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.093 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top