Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Čo s tým?

  • Dada
pred 11 rokmi 3 mesiacmi #1777 od Dada
Odpoveď od Dada na tému Čo s tým?
Čo je tu nové?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • evelin
Viac
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #155 od evelin
Odpoveď od evelin na tému Odp.:Čo s tým?
Ahoj Lucy. Myslim, ze Tvoje rozhodnutie bolo spravne. V tomto musis pozerat hlavne sama na seba a zit svoj zivot v pokoji a stasti. Mozno i po boku ineho cloveka - lepsieho, ktory si Ta zasluzi a bude Ti oporou. Ako si vravela, vies ake to je, pretoze si to sama zazila a urcite by si nechcela zit s takym clovekom. Stale sa bat, co bude, co dalsie este pride a trpiet. Drzim Ti velmi palce, nech sa Vam obom, tebe aj Lee dari. Samozrejme i vsetkym hracom, ktori to s hranim ukoncili. Pekny den, Katarina.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • lucy
  • lucy-ov Avatar
Viac
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #153 od lucy
Odpoveď od lucy na tému Odp.:Čo s tým?
ahoj leus ja len v skratke zajtra som doma v hnusti tak dufam pokecame....ja len tolko ze marek skutocne hra a vsetko sa skoncilo ako ja som celkom ok.....aspon sa mi nezrutil koli nemu svet....drzkaj sa a konaj skor ako je neskoro....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ginera
Viac
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #146 od ginera
Odpoveď od ginera na tému Odp.:Čo s tým?
ahoj dejwy, lea a lucy-som tiež mometálne abstinujúci hráč, ktorý sa zaťal a ani za toho boha ma tam už nik nedostane. Prišiel som o veľa financíí,ilúzii, priateľstiev a hlavne o seba samého, ktorého som v určitých chvílach už ani nespoznával. Lucy sama si zažila čo je to vstúpiť do tohoto pekla a okúsiť tú šialenosť a závislosť- neuveriteľne ma teší že si stým skončila a pomaly si dávaš svoj život do poriadku. No nezabudni na to ako pri tebe stáli aj v tých posledných chvílach ľudia čo ta milovali a milujú a to najdôležitejšie VERILI TI ZE TO ZVLADNES!Stáli pri tebe pomáhali ako mohli a toto isté si myslím potrebuje aj lein priateľ. Nenechávajte ho v tom samého ak to chce naozaj zmeniť a nikdy viac nehrať verte že ste prenho hnacím motorom hlavne ty lea ako jeho priateľka. Môžeš mu ukázať cestu šťastie, ale to pôjde vtedy ak on o to bude stáť a už nikdy viac nebude chcieť hrať.Zoberte sa na klub- momentálne podla mna ho potrebuje a odtiaľ už bude vychádzať z myšlienkami ktoré ho uvedú na tú správnu cestu-no kráčať po nej už bude musieť sám. Držím palce aby si sa správne rozhodla, ale jedno viem isto ak prestane hrať a ty budeš pri nom, tak nikdy v živote ti to nezabudne a všetkú tú lásku nehu oporu, čo si mu dávala po celý čas ti vráti sto násobne.-no sám musí chieť. Držte sa.s pozdravom ginera-Ľuboš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Dejwy
Viac
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #144 od Dejwy
Odpoveď od Dejwy na tému Odp.:Čo s tým?
Lea ziaden chlap ktory sa nechce zmenit sa nezmeni ak je tvoj priatel odlieceny hrac tak musi vediet ze by mal mat financnu aj casovu kontrolu to znamena ze niekto by mal stale vediet o nom kde prave je a co robi a peniaze ktore ma musi vediet aj o polnoci zdokladovat,lepsie povedane na zaciatok by nemal mat skoro ziadne peniaze to je tvrda realita abstinujuceho gemblera .Ak citis ze klame tak urcite nieje vsetko OK a treba prist do BB na klub alebo vyhladat pomoc u lekara.Poviem ti ze mne kazdy den pomaha abstinovat laska ludi co mam okolo seba no tu si musi kazdy zasluzit svojim spravanim.Ahoj a zvaz ci si tvoj priatel tvoju lasku zasluzi no nepozeraj sa nato aky bol ale nato aky je teraz.
Ahoj a rozhodni sa spravne
Dejwy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • evelin
Viac
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #143 od evelin
Odpoveď od evelin na tému Odp.:Čo s tým?
Ahojte,

Lea a Lucy, vidno, ze ste dobre kamaratky a navzajom si pomahate a povzbudzujete sa aspon slovne. Je velmi dobre mat niekoho po boku, kto tieto veci sam zazil, lepsie pochopi situaciu. Lucka ako povedala Lea, ty si sa pre svojho priatela taktiez dostala k automatom. Tuto situaciu si neviem presne predstavit, lebo som nieco take nezazila. Poviem Ti pravdu, ja ich z duse nenavidim, uz len pre to, co porobili s mojim priatelom, ako to dokaze zmiast cloveka a uplne ho odrovnat ! Co Ta priviedlo k tomu, aby si zacala hrat aj ty ? Chcela si mu pomoct splatit dlhy ?
Priznam sa,ze raz som to skusala aj ja, chcela som vediet, co je na tom take povzbudzujuce alebo aky to ma zmysel presediet cele hodiny za tym hnusnym strojom. Hodila som tam 200,-SKK, tukala som do toho asi 1/2 hodinu a uz mi to liezlo na nervy. Nakoniec som sice vyhrala o 100,-SKK viac, ale ze by som sla znova hrat, to vobec nie. Ked vidim, co to s nim porobilo, vsetky taketo veci sa mi hnusia !!!
Lea, skus svojmu priatelovi poradit aspon tuto stranku, nech vidi vsetky tie pribehy, mozno mu nieco dotukne v hlave a pochopi to vsetko lepsie.
V jednom je velka pravda, ze ak sam hrac nechce s tym prestat, tak mu nepomoze nik, vtedy je lepsi rozchod. Clovek musi mysliet sam na seba, na svoje stastie a pokoj!!! Vsetko po case preboli a da sa na spravnu kolaj. Prislovie "ake si to urobis, take to mas" je v tomto pripade uplna pravda! Rozhodnutia v zivote su velmi tazke, inak by zivot asi nemal zmysel. Moj priatel s tym prestat chce, vidim ako sa snazi, preto mam viac sil pomahat mu s tym bojovat a pohnut sa dopredu tym spravnym smerom ! Ja dufam, ze kazdy najde svoju cestu bez hazardu a klamstiev !!!! Drzim palce, Katarina.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • lucy
  • lucy-ov Avatar
Viac
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #142 od lucy
Odpoveď od lucy na tému Odp.:Čo s tým?
no ahojky leus to som ja tvoja kamoska lucia....moj nazor uz davno poznas a tak ti len poviem drz sa a otvor oci a nenehaj sa znicit ako ja vsak sama vies ako to dopadlo a ako to mam aj teraz.....gembler co chce hrat nestoji za nic a tak to je s mojim aj tvojim....ak bude chciet hrat tak bude ci s nim budes alebo nie a ak sa spametal tak nebude.....maj sa mojka a uz sa staraj o vlastne stastie ako mi to vzdy hovoris ty sama...mam ta rada a pozdrav toho tvojeho truhlika mataB)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Warrior
Viac
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #141 od Warrior
Odpoveď od Warrior na tému Odp.:Čo s tým?
Fiha. Som na tomto fore novacik,ale paci sa mi tu celkom. . .nastastie som ja pre automaty nebol v dlhoch nikdy som mal dobry prijem ale aj tak to lutujem . . .Som si svoje tazko zarobene peniaze prehraval a prispieval legalnej mafii. . .Ked spocitam vyhry a prehry tak z 10 krat hrania vyhras 3x a 7x prehras...A aj moja prijetelka ma odhovarala od toho ties a posluchol som :) Ale nato musi prist kazdy sam...Ze radsej tie peniaze v oblubenej fraze gamblerov ,,co by mi inaksie nechybali,, spalim ako dam darmozracom...A lutovanie nepomaha...pomaha tvrda ruka a zo zaciatku ani koruna pri sebe...V gamblingu plati cim viacej hrajes tym sa viacej namotavas to pasce...A nepriatel je v hlave hraca a nie stroj...A kusok od temy ale cista pravda...Automaty,nehovoriac nove vyuzivaju pestre farby a ich kombinacie a svetla ktore ludske oko vnima pozitivne a vplyvaju na jeho psychiku prijemne...vryvaju sa do podvedomia a posobia ako droga...Nehovoriac o elektromagnetickom vleni s tych prekliatych skriniek...Zdokonaluju to aj psychologovia plateny zo strany majitelov...A co sa tyka vstahov tak urcite ked mate svojho partnera alebo partnerku radi tak posmyknutie sa da v tomto odpustit,kusok moze padnut lahko hocikto do toho ako aj ja no spametat sa kym neni neskoro...Viem co to dokaze robit s ludmi , mam kopec kamaratov co si nedaju povedat. . .A ziju v svete kde si vyhraju peniaze naspet ...Nikdy nevyhras natom ci uz vyhravas v danej chvili alebo prehravas...Dzrim palce vsetkym co s tym nadobro prestali. . .Aj tym co maju nato a nehraju..Kazda koruna ktora nieje vhodenatam je vyhrana...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • lea
  • Autor témy
Viac
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #140 od lea
Odpoveď od lea na tému Odp.:Čo s tým?
no tak to je asi velikánska pravda,že ak by ma stratil a nehral tak by sa mohol zložiť ale ako som písala mám kamošku ktorá sa kôli tomuto istému dostala až na liečenie.....ona mi na to povedala toľko,že má vlastný rozum a on sám rozhoduje o tom či začne alebo nie....a on jednoducho nevidí perspektívu v kluboch a aj keby mohol tak nejde a mohol by sa dostaviť aj do bb.:( ale ešte sa uvidí ako to pôjde dalej ale akosi tomu už nádeje nedávam je mi ho ľúto ale ako povedala moja kamoška lucia zničiť sa nemá zmysel a ja som sledovala ako sa ničila afakt to bolo s ňou hrozné a ja tak dopadnúť nechcem aj ked je pravda že ona bola z jurajoum o dosť dlhšiu dobu ale aj tak....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ginera
Viac
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #138 od ginera
Odpoveď od ginera na tému Odp.:Čo s tým?
ahoj lea píše ti ginera-Ľuboš. Somm katkin priateľ to je tá ktorá ma nick evelin a stebou si dnes písala. Chápem ťa a viem si predstaviť čo prežívaš ak máš priateľa s takým istým problémom alebo chorobou akú mám aj ja a to je gamblerstvo. No chcel by som sa ťa opýtať či si vedela ked si začala chodiť so súčasným priateľom aký má problém.ak hej tak si myslím že si sa dala na boj za lásku a priateľovo uzdravenie,. Napíšem ti iba jednu vec pre svojho chlapca ktorý ako sám teraz tvrdí je čistý a nehrá ver že znamenáš veľmi veľa a si v jeho tomto velmi ťažkom období úplne všetkým a to mi ver, pretože viem čo pre mna znamená moja katka, ktorá sa rozhodla byť so mnou nie len ked na oblohe svieti slnko ale aj vtedy ked sa zamračí a spŕchne. Chápem ťa že sa velmi bojíš a nechceš celý život trpieť a báť sa o svojho priateľa či sa z toho navždy dostal, o jeho výplaty, rodinu a podobne. Možno si to sám nedokážem tak predstaviť čo to pre vás znamená mať po boku gamblera ale viem čo znamená pre gamblera stratiť lásku pre ktorú sa rozhodol bojovať a zmeniť svoj životný šťýl a ciele. Je to veľká rana citová, ktorá ho môže vrátiť späť tam, kde už nechcel sa v živote vrátiť.No na druhej strane ak tvoj priateľ stále hrá tak potom ozaj jediné čo pomôže je nástup na liečenie alebo min. ísť na klub, pretože ak by to nespravil čakalo by ťa peklo. Nech sa rozhodneš akokoľvek nezabudni že pre neho veľmi veľa znamenáš a možno klúč od jeho budúcnosti okrem neho držíš aj ty.Držím Vám obom palce aby ste to dali všetko do poriadku a svietilo aj vám viac slniečko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • snaper30
Viac
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #137 od snaper30
Odpoveď od snaper30 na tému Odp.:Čo s tým?
Ahoj LEA,pise Juraj,som abstinujuci gambler,moje druhe liecenie som ukoncil pred necelym mesiacom,momentalne mam priatelku,ktora vie vsetko o mne,aj mojej zavislosti o mojich dlhoch atd,a aj tak ma lubi a chce stat pri mne,ale chcem ti povedat toto,ze ak ta tvoj priatel lubi,nechce ta stratit atd,to podla mojho nazoru a podla mojich skusenosti je vsetko malo,proste,ak znova hra,tak zacina tam,kde predtym skoncil,podla mojho nazoru by mal ist bud na opakovacku alebo aspon na klub a povedat ludom,teda abstinujucim gamblerom ako sa drzi,co ho trapi atd,ak to nedokaze povedat Tebe,a ak naozaj hra,tak ak mu zalezi na Tebe,matke a hlavne sebe,ako na cloveku,tak s tym nieco urobi a ty si nevycitaj nic,ja som zruinoval celu rodinu,pomaly som prehral aj svojho syna,dufam,ze to dam este do poriadku,ALE HLAVNE JE CHCENIE A TRPEZLIVOST,ale ak sa vo vztahu iba trapis,tak je to preto,ze mu uz neveris asi v nicom,a byt s niekym iba kvoli tomu,ze si tomu na vine ty,kdeze omyl,za vsetko si mozeme sami,kazdy z nas gamblerov ide vedome do toho a vie co ho to moze stat,takze asi tak,dufam,ze som Ti aspon trosku pomohol a este raz to zopakujem,ak Ti na nom este zalezi,tak ho posli alebo chod s nim na klub alebo mu povedz nech ide na opakovaci pobyt teda na liecenie,s pozdravom Juraj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • evelin
Viac
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #136 od evelin
Odpoveď od evelin na tému Odp.:Čo s tým?
Ahoj Lea,

ano, bez dovery to nejde a je velmi tazke doverovat zasa !!!
Vsetko je len na Tebe a Tvojich pocitoch - ci sa kvoli nemu znesies este trapit, kym sa da do poriadku alebo to ukoncis raznym sposobom. Ja som to razne ukoncit nedokazala, pretoze ho lubim a chcem mu pomoct sa z toho dostat - je to silnejsie ako ja. Ostatne je vsak uz len na nom ako sa k tomu postavi a co urobi! Katarina

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • lea
  • Autor témy
Viac
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #135 od lea
Odpoveď od lea na tému Odp.:Čo s tým?
ahoj katarina.rada by som bola keby to vsetko skoncilo tak ako tvoj príbeh,ale veliký problém je v tom,že ja mu neverím....a poznám veľa ľudí okolo mna ktorý sa zničili a dokonca mám aj kamarátku,ktorá sa dostala do gamblingu len a len pra svojeho priatela za ktorého rovnala dlhy až sama začala hrať.....a mám pocit,že bez dôveri sa akosi dlhho nedá fungovať....ale ďakujem za názor....B)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • evelin
Viac
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #133 od evelin
Odpoveď od evelin na tému Odp.:Čo s tým?
Ahoj Lea,

velmi dobre poznam Tvoj problem, i ked sa to az tak "problemom" nazvat neda. Gamblerstvo je choroba, s ktorou je tazko bojovat. A este horsie, ak si tou druhou osobou po boku clveka, ktory hra. Nevies ako pomoct, zle to znasas, ubija Ta to...toto vsetko sa tak povediac stalo aj mne. No zaciatku som to brala uplne inak ako teraz...
Za prve, ak si vedela, ze je gambler, vedela si do coho ides, i ked si nepoznala vsetky tie uskalia, ktore to zahrna. Bohuzial si sa dostala do takej fazy, o ktorej si mozno v zivote ani netusila, ze take nieco existuje. Ver, ze ani mna by v zivote nenapadlo, ze nieco taketo existuje. Stretla som sa s tym uz aj predtym, no nebrala som to nijako vazne. Ak si s nim isla do vztahu, vedela si , ze je gambler, vedela si, co sa mozno stane....a stalo sa ! Je to choroba ako kazda ina, avsak ovela tazsie sa lieci, pretoze je to choroba psychiky a zmyslania. Bojovat s tym dokazu LEN LUDIA, KTORI NAOZAJ CHCU ! Mnohokrat je to az vtedy, ked spadnu na same dno a uz nic ine nepomoze. To je ten najhorsi pripad.
Je na Tebe ako sa s tym vyrovnas, ci s nim vo vztahu zostanes alebo nie. V kazdom pripade nic nie je Tvojou vinou alebo chybou. Vsetko si zapricinil svojou vinnou a sam! Nikdy nesmies pochybovat o sebe, neprenasaj jeho tarchu na seba ! I ked sama viem, ze je to velmi tazke. Ty mu mozes pomoct tym, ze budes stat po jeho boku a pomahat mu, doverovat si. Raz sa to musi skoncit, bud TEBOU alebo NIM, ci uz pozitivne alebo negativne pre Teba.
Mozem Ti popisat kusok z mojho zivota, mozno Ti to pomoze, mozno nie, ale mozes mat aku taku predstavu ake to moze byt...
Zoznamila som sa so svojim priatelom,vedela som, ze hra automaty, ale nepripisovala som tomu velky vyznam. Chodi si obcas zahrat a hotovo. Lenze to slovo obcas sa stalo ovela castejsim, az natolko, ze to prerastlo do velmi velkych dlhov. Priatel chodil hravat 11 rokov, ci uz s prestavkami alebo nie, no posledny rok to nabralo take obratky, ze sa zadlzil ovela viac ako za tych 10 rokov...same uvery, pozicky z bank od kamaratov, mna samej...klamal mi rovno do oci, predomnou si poziciaval peniaze od kamartov s tym, ze musi zaplatit to alebo ono, pritom si tie peniaze poziciaval na hru. Dokonca raz som ho nasla v herni, bez slova sa vzal a odisiel so mnou. Vtedy som to chcela s nim ukoncit a nikdy viac to nazazit, no nemohla som, pretoze som ho lubila. Tych razov skoncenia s tym bolo velmi vela, no ani raz som to neurobila. Dalej som to vsetko trpela a dufala, ze ved hadam raz sa to musi skoncit. Trpela som jeho klamstva, ublizoval mi tym velmi, pretoze klamstva neznasam z celej duse. Gambler nepozera na Tvoje city, na Tvoje nervy a stresy, ktore zazivas TY. Hladi len na seba, ake nervy a stresy preziva on, ako nemoze v noci spavat, atd...Tvoje pocity su mu uplne ukradnute....potrebuje len dohrat to, co stratil. Na jednej strane sa chce dostat so vsetkych tych dlhov, ale nie normalnym sposobom, ale hranim. Mysli si,ze ked raz vyhral, vyhra zasa. Co je velky omyl a na tom vsetci majitelia herni krasne zarabaju. Toto si maloktory hrac uvedomi...U priatela bolo vela zaciatkov o to rychlejsich padov...avsak v jeden den sa mozno stalo cosi, co ho donutilo zamysliet sa nad sebou a dat vsetko "do poriadku". Prehral svoju vyplatu i peniaze z prace. Drzala som ho vo svojom naruci,plakali sme spolu a az vtedy som pochopila, ake silne to je, ako dokazu automaty a peniaze ovladnut cloveka. Vtedy som ho zacala lubit este viac. Rozpravali sme sa, vsetko rozobrali, co by bolo potrebne urobit. Chcela som, aby siel na liecenie, pretoze som v tom videla jedine vychodisko. Avsak to nie je mozne, pretoze ma vela poziciek,ktore treba kazdy mesiac zaplatit. i ked samotna vyplata nestaci na vsetky dlzoby ale snazime sa. Rozhodol sa s tym skoncovat sam - skusit to sam, mat pevnu volu. Musim povedat, ze sa odtvedy drzi uz 3 tyzdne, comu som velmi rada. Je to sice velmi kratky cas, ale i kratky cas je nadejou...Dohodli sme sa na tom, ze budeme vsetko robit spolocne. Vyberat z banky peniaze spolocne, platit ucty spolocne, doverovat si a neklamat ! Musim sa priznat, ze je pre mna velmi tazke opat mu zacat doverovat na plnej ciare po tom vsetkom, co sa stalo...Vytrpela som si vela, zazila vela bolesti, strachu a stresov, co je s nim, ak nie je so mnou...No s tymto sa musis vyrovnat ty sama, bud mu budes verit alebo nie. Nech sa rozhodnes akokolvek, drzim Ti palce !!! NO hlavne sa s nim musis porozpravat sama, v klude, povedat si vsetko a vsetko rozobrat. Uvidis sama na jeho spravani a konani, ci s tym bojovat chce alebo nie...Dovera velmi pomoze ! Vela stastia ! Katarina
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: adik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • lea
  • Autor témy
Viac
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #132 od lea
Čo s tým? bolo vytvorené lea
ahoj. volám sa lea a mám dosť vážny problém.asi tak pred pár mesiacmi som sa dala dokopy z gamblerom,ktorý len krátko pred tým opustil liečenie.všetko bolo v poriadku ale asi tretí týždeň pozorujeme aj s jeho matkou zmeny.opäť prestáva nosiť peniaze,je podráždený....ale....dá sa povedať,že hrať nemá kedy pretože ak nieje somnou je doma alebo v práci....rozmýšľam o rozchode pretože ma to ničí.ale bojím sa,že ak naozaj nehrá tak práve ja budem potom tá ktorá ho k tomu "donútila"a to nechcem.keď sa ho pýtam či hrá, tak sa mi dušuje,že to tak nie je ale ja mu už nič neverím dá sa povedať,že klame...ani peniaze od šéfa ktoré mu údane nemá dať si pýta za našim chrbtom aj keď sľúbi,že zavolá pred nami.čo mám robiť???a najhoršie je to,že všetok cit čo som k nemu mala sa akosi vytratil prave týmto....
:S

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.093 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top