Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

moje trapenie POMOZTE

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #829 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:moje trapenie POMOZTE
Maminko,
preco sa manzel ktory ma vo svojej milujucej manzelke oporu, a dostalo sa mu od nej neocenitelnej pomoci pri prekonavani problemov spojenych s jeho zavislostou,odrazu boji,ze ju strati!!!Skuste byt trocha viac empaticka..... dobry vecer

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • pre dusiander
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #828 od pre dusiander
Odpoveď od pre dusiander na tému Odp.:moje trapenie POMOZTE
ahoj diki moj manzel mal taky ulet,doma ked je z rodinou ho to nikdy nepritahalo ale naopak v robote v cechach ho to pritiahlo...neviem ani to nepochopim chce ist sam od seba na liecenie boji sa ze strati to najcennejsie co ma ,,RODINKU,,... .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #827 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:moje trapenie POMOZTE
Maminko, tvoj muz je predovsetkym abstinujucim gamblerom,ktoremu sa zrejme roky darilo vyuzivat vadomosti a znalosti ziskane na lieceni vo svoj prospech,a to v systeme takzvaneho tajneho hraca,a bolo len otazkou kedy to,,vybuchne!" Je mozne,ze tak ako sa mylim ,moze to byt aj pravda!Ale,ako to v skutocnosti je,najlepsie vie tvoj manzel.Nechcem mu v ziadnom pripade skodit,ale nakolko viem z vlastnej skusenosti,ze aj taka moznost tu je ,tak ju proste nevylucujem! Ved vsetci nie sme rovnaky,nie?Teba momentalne trapy recidiva manzela,ktory zrecidoval uz v auguste,a ty pises o tom temer po troch mesiacoch,to znamena,ze pocas tohto obdobia vzdy hral,alebo to bol lem,,ulet"?Aky postoj k tomu vsetkemu zaujal pan manzel,lebo podla teba to nevyzera dost dobre ,ked po jednej recidive sa bojis o manzelstvo! Tvoj manzel velmi dobre vie,ze ake kroky mal podniknut pri zrecidovani,a nie tajit ho!Sam mal vyvolat konstruktivnu hadku ohladom jeho ,,preslapu",a ako prvy mal zacat robit vsetko na odcinenie ,,prehry"v podobe recidivy!Ved musi vediet aj to ,ze recidiva v mnohych pripadoch v zavislom vyvolava nie len restimulaciu,ale aj odhodlanie ,vacsie uvedomenie a chut zostat co najdlhsie v stave abstinencnom! Ale zo spravania tvojho manzela to mne takto nevypliva,a preto som si uvodom dovolil zapochybovat!!!
Inac rady si uz dostala.Ale ja v tvojom pripade,by som skor vsetko nechal na manzela,on si je urcite vadomi ,co sposobil,tak nech berie pekne iniciativu do svojich ruk,a nech kona tak,ako ma konat abstinujuci gambler,ktory zrecidoval!!! ..prajem dobry vecer...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • starymatroz
  • starymatroz-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #825 od starymatroz
Odpoveď od starymatroz na tému Odp.:moje trapenie POMOZTE
suhlasim s majou, nenechaj to iba tak, rieš to pomocou odbornikov. a ešte jedno, závislosť je navždy, s tej sa neda vyliečiť no dá sa abstinovať,čo znamená neustale niečo robiť vedome preto aby som abstinoval. môže to byť rôzne, napr.chodím na klub preto aby som abstinoval, alebo neidem do krčmy preto aby som abstinoval. VEDOME. to znamena vedoma činnosť a ak mu prinesie radosť je to jeho plus. nečinnosť je odložený problem. malé kroky no vytrvalé. a hlavne závislý nechce sudcu, takže to nerieš sama, najlepšie je alebo psycholog alebo niekto kto už dlhšie abstinuje. tomu sa zdôverí oveľa ľahšie ako niekomu pred kým má pocit viny.držim palce aby niekoho našiel .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • maja
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #823 od maja
Odpoveď od maja na tému Odp.:moje trapenie POMOZTE
ahoj, čítam tvoje riadky a prosbu o pomoc. Neviem, či ti poradím, len ti chcem napísať, čo ma na tvojom manželovi zaujalo. A tým je to, že ti vraví pravdu. Netají skutočnosť, že bol znovu hrať. Ja som od manžela gamblera odišla, nedokázal mi povedať pravdu nikdy, a keď som prišla nato, že hrá automaty a ruletu bolo neskoro. Váž si na tvojom manželovi pravdovravnosť. A ak ti môžem poradiť, porozprávaj sa s manželom a navštívte spolu psychológa, prípadne psychiatra, navštevujte spolu sedenia...držím Vám obom palce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • maninko2
  • Autor témy
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #822 od maninko2
moje trapenie POMOZTE bolo vytvorené maninko2
dobry den chcela by som sa svami podelit o moje skusenosti mam manžela ktorý bol pred cca 5-6 rokmi gambler,mame spolu dve krasne detičky,ktore ho moooc miluju,spolu somnou.pred 5-6rokmi moj manzel sa dostal do kompikacii stal sa gamblerom hoci dlhy si urobil tak do 60000skk,sam si to priznal ze je chory a isiel za sestrou pytat radu ze sa chce isť liečiť,tak sestra zistila kontakti na prednu horu a onedlhoo bol tam hoci niecely mesiac sa liečil ale zaučinkovalo to,hoci iba do augusta 2010 som zistila zhodou nahod včera:že ked isiel v auguste do roboty do ciech na 10dni tak si pozicial od švagra 3000kč,co som ja nevedela do vcerajska....volala som mu ze ci je to pravda ze si pozicial koruny on na to ze ano ze je to pravda a citujem:ze hral ale iba jeden vecer a že prehral 3000kč,potom zbytok turnusu v robote ho to tahalo stale ale že dokazal odolať....teraz ked je doma ze ho to netaha ani ze na to nemysli ked je doma neviem ako mam mu pomocť nechcem ho dať na preliečenie lebo on je teras naša hlava-živiteľ rodiny,poradte maly by sme isť za psychologom alebo na tie anonymne stretnutia hračov.-gamblerov???ako mu pomocť prosím nechcem ho stratiť už len kvôli deťom ale aj kvôli mne lebo ho MILUJEME TAKY AKY JE!!!! čo mam robiť ako ako mam pristupovať k nemu pristupovať knemu aby som mu pomohla odolavať pokušeniu....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.337 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top