Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

× Tu môžete písať o tom, ako zvládate svoje problémy, čo Vás najčastejšie trápi...

Nastal čas...

  • ginera
  • Autor témy
Viac
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #108 od ginera
Odpoveď od ginera na tému Odp.:Nastal čas...
Janka som rád že si môžme takto popísať o svojich pocitoch a problémoch, ktoré nás dôsledkom hrania postretli a poznačili naše životy.a to vo väčšine prípadov len v tom zlom, ale ako sa hovorí a aj život to tak ukáže všetko zlé je len predsa na niečo dobré- a to v našich prípadoch platí dvojnásobne.Našli sme po čase zase pokojný spánok, získavame postupnými krokmi, síce malými ale krokmi späť svojich rodičov, priateľov,známych ktorých sme hraním, klamaním strácali neuveriteľným tempom. Dnes mám do príspevku zase jednu pozitívnu vec a to je tá ako som včera písal mala mi prísť počas včerajšieho dňa výplata, ktorá prišla až dnes a ja som na seba aj v tejto chvíli hrdý,keď to tebe a ostatným píšem, ktorý vedia čo je to hrať a neísť po výplate minúť všetky peniažky do jedného. Počkal som svoju priateľku s ktorou som po obede pobehal banky plus poštu aby som si poplatil všetky dlžoby a šeky ktoré bolo potrebné zaplatiť. ja viem síce že je to len malý krôčik a mám pred sebou ešte veľmi dlhú a tŕnistú cestu, no začať som musel a som rád že sa mi to zatiaľ darí. nebudem mať zajtra žiadne výčitky že som minul výplatu,nebudem mať žiadne výčitky pretože som si nevypol telefón, ale práve naopak som šťastný a trošku aj hrdý na seba že som to spravil tak aby som nikomu už neublížil a hlavne to že je ďaľší deň čo nehrám. a postupom času je tých dní viac a viac a sila hrať menšia a menšia. toto je neuveriteľná sila a pokoj ktorý ma ženie dopredu stým bojovať. síce mi ostalo možno na účte 5 eur, a nič viac no v duši mám pokoj a môžem sa pozrieť priamo do očí svojej priateľke mamine, všetkým ktorým som vždy na výplatu len klamal a nič viac.píšeš mi že mi odporúčaš ísť na 7 týždňov do BB na liečbu-poviem ti pravdu ja sám sebe, svojej priateľke, rodičom som povedal ak ešte raz zlyhám tak pôjdem bez slova. Bol som tam dva krát na komunitách asi pred dvoma rokmi a tiež som bol ráz na výročnej a vtedy som mal čo robiť po tých zážitkoch čo tam porozprávali ostatní účastníci čo robiť aby som sa tam nerozplakal. bolo to citovo veľmi silné a všetkým čo tam boli som držal palce aby aj tak o rok sa stretli bez recidívy.tie potlesky a slzy šťastia boli omnoho úprimnejšie ako, keby niekto vyhral zlatú medailu na olympiáde. také niečo som v živote nezažil. budem rád ak aj ty napíšeš svoj príbeh, ktorý mnohým otvorí oči a pomôže ostatným ukázať že na svete sú omnoho krajšie a dôležitejšie veci ako prekliate neživé stroje.Držím všetkým velmi ale velmi palce aby nás bolo čo najviac šťastných bez hazardu, ale s rodinami, ktorým sme po dlhom čase dokázali na perách aj v srdciach vytvoriť úsmev a radosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Admin
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #105 od Admin
Odpoveď od Admin na tému Odp.:Nastal čas...
Ahoj Jana,
z tvojho posledného príspevku To vyzerá tak, že s hrou si mala problém Ty. V iných diskusných témach prispieva do fóra tiež Jana resp. Janka. Možno by bolo dobré zaregistrovať sa, prípadne si zvoliť vlastný nick (prezývku pod ktorou vystupuješ), aby sa Tvoje príspevky nemiešali s niekým iným. A čo Tvoj príbeh? Aký je? Niečo si už načrtla, ak budeš mať chuť a čas vytvor si vlastnú tému v časti Môj príbeh. Držím palce a prajem veľa síl.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Jana
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #104 od Jana
Odpoveď od Jana na tému Odp.:Nastal čas...
Ahoj Lubos.Po precitani tvojej odpovede som si uvedomila, ze pises v minulom case o tom vsetkom co sa v tvojom zivote stalo. Pevne verim, ze je to uz len tvoja minulost. Ale to vsetko zdaleka nie je prec. Ja som si tiez prezila svoje a je pravda, ze s tym budes zit po cely svoj zivot. Nikdy to z Teba nezmizne, bude to tam stale, len musis najst tu silu potlacit to. Neprebudit toho chrobaka v hlave, ktory tam drieme. Mas po svojom boku ludi, ktori Ti veria ako si napisal, tak ich nesklam, no nesklam hlavne seba. Ty sa chces vyliecit a byt obycajnym clovekom s obycajnymi starostami. Ja viem, ze nie je lahke presvedcit svojich priatelov o svojej pravde a skutkoch, no ak to tak stale bude a nepodlahnes tomu pokuseniu, ver, ze zacnu verit i oni ! V prvom rade su vsetky tie kroky na Tebe. Je az neuveritelne, co to dokaze s clovekom urobit, bez milosti klamat svojim bliznym a hladiet im pritom do oci, poziciavat si peniaze od priatelov alebo i od cudzich osob a potom tie neskutocne nervy a stresy vratit vsetko spat. Pises, ze kedysi Ti stacila vyplata na to vsetko, ale ako sam vidis, postupne to vzrastlo do ovela vacsich problemov - dlhov priatelom, pozicky - urcite su aj nebankovky, kde su splatky pozicanych penazi ovela vacsie. je velmi tazke prekonat a zvladnut tento problem sam, bez pomoci inych ludi. Pevne verim, ze to zvladnes aj sam, ak mas vnutornu silu a pevnu volu, odporucila by som Ti vsak BB. Su tam ludia, ktori toto vsetko prezili tiez, s ktorymi sa budes moct o vsetkom rozpravat na rovinu a neklamat. Osobne nepoznam nikoho kto by to zvladol sam ! Viem, ze 7 tyzdnov je vela a nie je tam vela moznosti, no prave preto si uzamknuty od okoliteho sveta. Mne velmi pomohol moj priatel, ktory i doteraz stoji pri mne a sme spolu uz 4 roky. Prezil si so mnou toho velmi vela, klamala som ho o vsetkom, vymyslala som si dovody, len aby nezistil, co sa deje, zhanala peniaze kdekolvek sa dalo. Nevedela som ako ho to trapi, videla som len seba, chut hrat a vidinu lahko zarobenych penazi. Kaslala som na jeho trapenia, ktore pri mne prezival, videla som vzdy len seba. Keby vsak pri mne nestal i v tych najhorsich chvilach, neviem ako by som skoncila. Rozhodla som sa vsak , ze chcem mat krasny zivot ako druhi ludia po boku svojho partnera. Ved tento clovek si predsa nezasluzi byt tyrany este osobou, s ktorou planuje svoju buducnost. Dodava mi silu a svojou laskou mi dokazuje, ze ma naozaj miluje a to ma drzi nad vodou. Vela ludi sa mi otocilo chrbtom a nedoveruje mi doteraz. Ja vsak uz viem, co v zivote chcem, mat milujuceho partnera, krasnu rodinu a stastny zivot! Jana

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ginera
  • Autor témy
Viac
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #103 od ginera
Odpoveď od ginera na tému Odp.:Nastal čas...
Janka ahoj- ja som veľmi rád že sa zapájaš do týchto diskusií, rozprávame si a píšeme si tu o týchto problémoch. ako som už písal hrám(l)som 11 rokov čo je dosť dlhá doba aj keď tam boli nejaké prestávky- niekedy mesiac, dva a vydržal som aj 7 mesiacov bez dotyku toho zvonku lákajúceho pekla. osem rokov som hral asi tak že mi stačili výplaty a len niekedy sa stalo že som si požičal od rodičov alebo od priateľov aby som si išiel zahrať- či už z dlhej chvíle alebo závislosti to neviem sám posúdiť, no hral som. No za posledné dva roky sa to rozbehlo tak že som nabral pôžičky v rôznych bankových aj nebankových subjektoch a to v takých výškach, že teraz neviem kde mi hlava stojí, aby mi to z mesiaca na mesiac len len vystačilo splácať z platov.A to už nepíšem že som dlžný aj svojím blízkym, ktorí však majú pochopenie a nežiadajú peniažky hneď späť,sú radi že som sa dal konečne na správnu cestu a držia mi palce.k tomuto musím dodať, že takých ľudí a priateľov je už ozaj málo čo veria v to, že ozaj stým prestanem-ale o to viac ma to ženie dopredu a dokázať nielen im ale hlavne sebe že môžem byť na seba pyšný a hrdý, pretože som dokázal to o čom sa niekomu ani nesníva a to PRESTAŤ HRAŤ! dnes som mal mať výplatu a to väčšinou u mňa znamenalo vypnúť si telefón, vybrať hotovosť z banky a ísť sa "baviť".No dnes to bolo úplne inak- zavolal som kolegom či už nabehla na účet- síce zatiaľ nie ale teší ma to že som nešiel osobne do banky a pokúšať to šťastie či by som ich ja osobne neminul keby bola výplata na účte.Janka aj ja si uvedomujem že tie peniažky a hlavne čas čo som stým zabil sa už nedá vrátiť späť, no mám sny, ktoré sa mi síce krôčik po krôčiku začínajú plniť. kľudný spánok bez myšlienok na hranie,čo predtým som ani netušil čo to je, ďalej omnoho pokojnejší a krajší vzťah s mojou priateľkou a zo všetkými ostatnými ľuďmi.Síce mám ešte niekedy smútok vo svojom vnútri hlavne z toho ako som natrápil svoju maminku, prišiel o ľudí, ktorým som do očí klamal. Viem že sú to zatiaľ len malé krôčiky ale sú tu a to ostatné viem že príde po čase samo. Pre toto všetko držím aj vám ostatným abstinujúcim hráčom palce aby ste to vydržali, nevstúpili viac do toho ošialu a uvedomili si aký je život omnoho pokojnejší a kludnejší bez automatov. Síce viem že budem ešte 4 roky splácať hypotéky-no tak isto viem že to bude koniec a ďalej ide život už bez spomienok na to peklo čo som si zažil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Jana
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #102 od Jana
Odpoveď od Jana na tému Odp.:Nastal čas...
Lubos, nedalo mi neodpisat na tvoj pribeh. Som rada, ze viac ludi zacina rozmyslat nad tym ako sa dostat z tohto problemu von. Ze im to rozvezuje oci co to s nimi porobilo za tie roky. Hovoris, ze hras uz 11 rokov. Je to velmi dlhy cas ale o to je pozitivnejsie, ze si sa rozhodol z tym skoncovat. Nikdy nie je neskoro. Bolo a je mnoho ludi, ktory sa snazili a nedokazali to. Boli vzostupy, boli pady, ale o to je hodnotnejsie vidiet ludi, ktorym sa to podarilo. Pevne verim, ze k nim budes patrit aj ty. Zivot je krasny, ak zistis vsetko, co mozes robit, to co si predtym nemohol ani vo sne.Koniec vidinam o rychlom ziskani penazi,dlhom,narastajucim voci priatelom alebo bankam,len pravda v ociach a ziadne klamstva a pokojny zivot. Drzim Ti place, tebe aj tvojej priatelke.Nic nie je hodnotnejsie ako milujuca osoba vedla teba.Ako si napisal a drzim Ti palce ZIVOT JE KRASNY ! Ahoj, jana

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ginera
  • Autor témy
Viac
pred 15 rokmi 2 mesiacmi #90 od ginera
Nastal čas... bolo vytvorené ginera
volám sa Ľuboš a snažím sa zapájať do vašich tém aj keď nemám skúsenosť s liečením, no viem čo je presedieť celé dni, noci pri automatoch, prehrať tam kopu peňazí, stratiť kvôli tomu priateľov,čas, dôveru ľudí atď. vy všetci presne viete o čom píšem. veľmi mi pomáha to že som našiel spolu s priateľkou túto stránku a môžem sa zapájať do týchto tém problémov a svojou troškou môžem prispieť aj ja. dúfam že len tou pozitívnou. čítal som si mnoho príspevkov na tejto stránke a vypočul si audio odkazy ľudí ktorých sa to priamo dotýka a verte že na chvíľu sa mi zastavil čas a pred oči sa mi dali chvíle ako keby som to bol ja.bol som dva krát na komunite a tiež raz na výročnom hodnotení. pri príbehoch ktoré som tam počul sa mi tlačili do očí slzy, pretože ten kto to nezažil tak si ani nevie predstaviť čo dokážu hazardné hry a vidina ľahkého zárobku spraviť s človekom. stratil som vzťahy s ľudmi, ktorých som miloval, stratil som priateľov a skoro som stratil aj moju maminku, ktorú ničím týmto problémom už 11 rokov. ale prišiel čas a ja som si povedal že táto neživá vec bez citov mi nemôže zobrať rodinu priateľov, dôveru ľudí zamestnanie no proste všetko.dal som sa na prísny režim. je síce tvrdý, ale o to som šťastnejší že účinný. síce abstinujem len málo veľmi ma to teší a napĺňa chuťou stým čím viac bojovať a nikdy viac už do toho nespadnúť. a nikdy viac už recidivovať. držím všetkým palce aby nikdy toto nezažili a ked aj svoje už prežili tak aby sa to už nikdy viac nevrátilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.187 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top