Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

AKO ZAČAŤ-poradíte?

  • pirohy
Viac
pred 3 týždnami 5 dňami #4402 od pirohy
Odpoveď od pirohy na tému AKO ZAČAŤ-poradíte?
Miro ,

zmena tvojho prihlasovacieho mena za číslo je len výpovednou hodnotou toho ,že ešte vždy nie si vyrovnaný sám so sebou ,bojíš sa a pred niekým a niečím utekáš! Ani v tvojom prípade tu nejde o tvoju identitu ,ale len o to ako sa meníš na tvojej ceste k trvalej abstinencii - CIEĽU ,na ktorej štarte ale nemôže stať slabý a chorý Miro a do cieľa dôjde len jeho číslo ! Na tejto ceste musí totiž stať vždy len a len JA MIRO a nie TY - 192 319 !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 192319
  • Autor témy
Viac
pred 1 mesiacom 1 týždňom #4390 od 192319
Odpoveď od 192319 na tému AKO ZAČAŤ-poradíte?
Nerozumiem celkom Tvojej otázke čo sa týka toho čísla. Myslel si prečo som si tam nedal meno a priezvisko? Komunikujem s bankami aj nebankovkami, bud. týždeň som si dohodol stretnutia. Viem, že to chodí tak, že neodpustia nič a že budem musieť hneď zaplatiť splátky. Ak sú aj nejaké dočasné zmiernenia platieb sú len kozmetické. Ja viem mať peniaze najskôr o mesiac až dva skôr si zarobiť neviem dostatočnú sumu. Bojím sa zablokovania účtu a exekútorov lebo to by som sa z toho potom nevymanil. Už teraz platím mesačne 1600 euro na splátky a to si vyžaduje robiť 2 práce, takže bojím sa väčšej sumy ktorú by som už zarobiť nedokázal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • pirohy
Viac
pred 1 mesiacom 1 týždňom #4389 od pirohy
Odpoveď od pirohy na tému AKO ZAČAŤ-poradíte?
Miro,

môžeš mi prezradiť prečo sa aj tu bojíš tvojich veriteľov a zmenil si sa len na číslo ? Aký má vlastne význam táto zmena ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 192319
  • Autor témy
Viac
pred 1 mesiacom 1 týždňom #4388 od 192319
Odpoveď od 192319 na tému AKO ZAČAŤ-poradíte?
Ďakujem pirohy, veľmi si vážim každú tvoju reakciu.
Ďakujem moc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • pirohy
Viac
pred 1 mesiacom 1 týždňom #4387 od pirohy
Odpoveď od pirohy na tému AKO ZAČAŤ-poradíte?
Miro ,

tak ,ako si si chodil požičiavať peniaze do nebankoviek tak teraz choď k ním ,povedz im pravdu a pýtaj si rady od nich ! Ale aj v BA existujú aj bezplatné centra pomoci pre závislých ,ktoré ti iste veľmi radi pomôžu a poradia . Adresy si iste nájdeš aj na nete .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 192319
  • Autor témy
Viac
pred 1 mesiacom 1 týždňom #4386 od 192319
Odpoveď od 192319 na tému AKO ZAČAŤ-poradíte?
Áno, súhlasím. Medzičasom som už napísal na Mierovú mail, kto som,kedy som chodil na sedenie, že som prestal chodiť svojvoľne na sedenia. Lenže nevyhovaram sa, neviem ako je to so zákonmi, či môžem len tak prestať splácať dlhy, čo by nasledovalo, však ma nebankovky zožerú. Potreboval by som sa poradiť s právnikom aké mám možnosti. Viem že by trebalo riešiť hlavne moju chronickú už 25 ročnú chorobu. Cítim sa bezradne. Veľmi moc ďakujem za reakciu.

Miro,

napred požiadaj všetkých veriteľov o odklad splátok a potom si to namier rovno za múry psychiatrickej liečebne ! Lebo ináč budeš po zbytok života riešiť len financie ,ale iste nie tvoju chorobu ! Aj teraz ideš riešiť len financie a problémy s nimi ,ale o tvojom ešte väčšom probléme a to ne - zdravý ani len nepipneš. Tvoje uvedomenie ,tvrdenie že vieš o tom ,že si gambler je len takým suchým konštatovaním ,ktoré ale jasne hovorí o tom ,že v skutočnosti sa nechceš ani tak vyliečiť ,ako si len zase v závetrí poriešiť tvojich veriteľov a dlhy ! Ak chceš odstrániť NÁSLEDKY tvojich súčasných problémov ,tak musíš napred odstrániť ich PRIČINU ! A tá predsa spočíva v tvojej chorobe - závislosti a financie sú len ich súčasťou ! Tvoj dôraz pri tvojich problémoch musí byť nasmerovaný napred na teba a tvoju chorobu ,lebo chorý nikdy nevyriešiš ani tvoje problémy s financiami a veriteľmi . Aj v tvojom prípade dnes nestojí otázka tak, čo ty NECHCEŠ ,ale tak ,čo budeš MUSIEŤ napred spraviť aby sa nestalo to ,čoho sa dnes zrazu tak veľmi bojíš!
Bol som na liečení s pacientmi ,ktorí sa skrývali pred veriteľmi a popri tom ich rodiny splatili ich dlhy . A oni sa zrazu cítili silní a jeden za druhým ukončovali liečbu a doslova utekali z PSYCHIATRIE ! Čím si samozrejme zatvorili dvere pre liečbami ďalšími a oddali sa tak do rúk ich osudov a teda do rúk ich závislosti ! Ako všetci dopadli neviem ,ale viem si to dosť ľahko predstaviť ! Toto ti píšem aj preto ,aby si vedel a mal na vedomý aj to ,že aj v tvojom prípade už patalogickej závislosti nemôžeš hrať do nekonečná divadielko pred sebou a tvojou rodinou ,ale musíš ju zobrať veľmi vážne . A to aj preto ,lebo aj v tvojom prípade bude platiť ,že recidíva ťa ešte viac stiahne na dno morálneho bahna a bez nádeje !!!

Pred veriteľmi sa môžeš ukrývať a unikať im len určitú dobu ,ale pred tvojou chorobou neujdeš NIKDY ak sa s ňou nezačneš čo najskôr zaoberať a tvoje kroky nebudú viesť k vyliečeniu a teda k trvalej abstinencii a trvalému zdraviu , na ktoré ale sústavne útočí tvoja závislosť!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • pirohy
Viac
pred 1 mesiacom 1 týždňom #4384 od pirohy
Odpoveď od pirohy na tému AKO ZAČAŤ-poradíte?
Miro,

napred požiadaj všetkých veriteľov o odklad splátok a potom si to namier rovno za múry psychiatrickej liečebne ! Lebo ináč budeš po zbytok života riešiť len financie ,ale iste nie tvoju chorobu ! Aj teraz ideš riešiť len financie a problémy s nimi ,ale o tvojom ešte väčšom probléme a to ne - zdravý ani len nepipneš. Tvoje uvedomenie ,tvrdenie že vieš o tom ,že si gambler je len takým suchým konštatovaním ,ktoré ale jasne hovorí o tom ,že v skutočnosti sa nechceš ani tak vyliečiť ,ako si len zase v závetrí poriešiť tvojich veriteľov a dlhy ! Ak chceš odstrániť NÁSLEDKY tvojich súčasných problémov ,tak musíš napred odstrániť ich PRIČINU ! A tá predsa spočíva v tvojej chorobe - závislosti a financie sú len ich súčasťou ! Tvoj dôraz pri tvojich problémoch musí byť nasmerovaný napred na teba a tvoju chorobu ,lebo chorý nikdy nevyriešiš ani tvoje problémy s financiami a veriteľmi . Aj v tvojom prípade dnes nestojí otázka tak, čo ty NECHCEŠ ,ale tak ,čo budeš MUSIEŤ napred spraviť aby sa nestalo to ,čoho sa dnes zrazu tak veľmi bojíš!
Bol som na liečení s pacientmi ,ktorí sa skrývali pred veriteľmi a popri tom ich rodiny splatili ich dlhy . A oni sa zrazu cítili silní a jeden za druhým ukončovali liečbu a doslova utekali z PSYCHIATRIE ! Čím si samozrejme zatvorili dvere pre liečbami ďalšími a oddali sa tak do rúk ich osudov a teda do rúk ich závislosti ! Ako všetci dopadli neviem ,ale viem si to dosť ľahko predstaviť ! Toto ti píšem aj preto ,aby si vedel a mal na vedomý aj to ,že aj v tvojom prípade už patalogickej závislosti nemôžeš hrať do nekonečná divadielko pred sebou a tvojou rodinou ,ale musíš ju zobrať veľmi vážne . A to aj preto ,lebo aj v tvojom prípade bude platiť ,že recidíva ťa ešte viac stiahne na dno morálneho bahna a bez nádeje !!!

Pred veriteľmi sa môžeš ukrývať a unikať im len určitú dobu ,ale pred tvojou chorobou neujdeš NIKDY ak sa s ňou nezačneš čo najskôr zaoberať a tvoje kroky nebudú viesť k vyliečeniu a teda k trvalej abstinencii a trvalému zdraviu , na ktoré ale sústavne útočí tvoja závislosť!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 192319
  • Autor témy
Viac
pred 1 mesiacom 1 týždňom #4383 od 192319
AKO ZAČAŤ-poradíte? bolo vytvorené 192319
Pozdravujem všetkých, rád by som sa opýtal. Som gambler (live stavkovanie),gamblujem non stop 25 rokov, áno tak dlho som zaslepený. Pred cca 5 rokmi som rodinu poziadal o pomoc a prihlasil som sa na liecenie v Bratislave. To bola podmienka aby mi rodina pomohla financne. Nechcel som sa vsak liecit, po cca 6 mesiacoch ked som si ako tak stabilizoval financie som na liecenie prestal šte viac. Momentalne moje dlhy presiahli unosnu mieru, rozhodol som sa prestať hrať ale netuším či to zvládnem a neviem ako začať. Prosím napíšem vám moj plán a poprosím o váš názor. Mám pôžičky v bankovkách, nebankovkach a neviem ich zaplatiť. Skúsim vyprosit od známych dokopy okolo 1500euro na vyplatenie čo mi horí. Potom si chcem nájsť aj druhú prácu aby som mohol splácať dlhy. Mesacne mi to činí okolo 1700eur mesacne. Priznám sa všetkým že som gambler, uz sa za to nehanbím, sám to nezvladnem poraziť. Viem ze by bola vhodná ústavná liečba ibaže nechcem sa dostať do exekúcie lebo potom sa z toho nevymotam. Ďakujem za akékoľvek rady. Miro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.091 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top