Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Uvedomil som si ze mam problem a rozhodol som sa bojovat

  • warior
  • Autor témy
Viac
pred 5 rokmi 9 mesiacmi #4101 od warior
Zdravim.
Som tu novy. K tejto stranke som sa dostal na odporučanie mojej psychiatričky. Snazim sa prestat hrat. Trochu sa predstavim. Som gambler priblizne 8 rokov hrajem automaty skusal som aj stavkovanie ale mojim demonom sa stali automaty. Moj pribeh sa zacal ked ma moj nevlastny otec naucil hrat automaty, moj biologicky otec tiez hral matka ho opustila ale nasla si dalsieho ktoremu to telerovala tvarila sa ze nic nevidi. Hrajem od sedemnastich pocas strednej skoly som narobil kopu hluposti aby som ziskal peniaze na automaty. Klamal som svoju jedinu osobu ktora ma stale podrzala, pomahala mi a verila mi. Moju babku. Takto spolu s nekalimi sposobmi som dokazal ziskat priblizne 500e mesacne ktore som prepil a prehral. Pred styrmi rokmi som spoznal moju manzelku. Ta zo zaciatku mi automaty ako tak tolerovala ale ked zacal nas vztah naberat na vaznosti zacala ma od automatov odhovarat mali sme kvoli tomu kopu hadky. Manzelke vtedy mojej priatelke som zacal postupne zatajovat moje hranie a nakoniec to dospelu az k tomu ze som ju presvedcil ze nehrajem no pravda bola ina. Neprestal som nedokazal som no neuvedomoval som si ze mam obrovsky problem. Po roku chodenia priatelka otehotnela a po narodeni maleho sme sa zobrali. Darilo sa mi moju zavislost ako tak tajit i ked manzelka mala mnoho krat podozrenie no vzdy som to nejak uhral. Vsetko sa vsak vyhrotilo minuly rok ked som dostal depresie a zacal som pit. Prestaval som sa ovladat vo vsetkych smeroch zacal som byt nadmieru agresivny moje chovanie sa vymykalo kontrole. Vedel som ze takto to dalej nepojde a ked si chcem udrzat rodinu musim zacat nieco so sebou robit. Vyhladal som odbornu pomoc zasiel som na psychiatriu alkohol som vynechal nakolko som zacal brat lieky od lekarky. No s automatmy som nedokazal prestat i ked lekarky (psychiatricka,psychologicka) nato apelovali. Neuvedomoval som si ze mam problem kazdy mesiac som prehral asi 200e z mojho platu. Zaciatkom tohto toku som zacal prehravat vacsie sumi a coraz viac som to prestaval vediet tajit. Depresie vdaka liekom aj presli no vzdy ked som prehral zacali sa vracat. Uvedomil som si ze takto to dalej nejde stale mat depresie kvoli automatom kvoli mojej chorej hlave klamat mojej milovanej rodine. Zacinal som mat stale co raz vacsie vycitky zacinal som pocitovat ze mam problem ale stale som si to este uplne nepripustal az minuly tyzden som zobral pozicku z odborov 600eur a manzelke som povedal ze pojdeme zato na dovolenku no na druhy den jak prisli peniaze som prehral 350e hned nato sa dostavila depresia a neskutocna nenavist boci sebe samemu ihned som isiel k psychiatricke a povedal ze takto to nejde trvala na tom aby som hned nastupil do Banskej Bystrive na liecenie. Viem ze by mi pomohlo ale neviem si predstavit ze by som bol bez rodiny tak dlho. Dohodol som sa s lekarkou ze sa priznam doma ze ako som na tom a prestanem okamzite hrat a ze ak este hodim co i len euro hned volam do Banskej aby som sa dohodol kedy mam prist. Manzelku skoro porazilo po zisteni ze taku dlhu dobu som ju klamal ale dala mi druhu sancu s tym ze zrusili sme moj pristup k akymkolvek peniazom vyplatu som si dal posielat manzelke na ucet a oboznamil som moju manzelku ze este raz hodim a budem musieg ist na liecenie. Zatial sa drzim je tomu asi len este tyzden co nehram ale dufam ze vydrzim uz nabzdy nehrat kboli sebe a mojej rodine. Este som zabudol podotknut ze s mojim nevlastnym otcom a matkou nekomunikujem od kedy som sa dal so zenou do kopy az ona mi otborila oci ze v akej chorej domacnosti som vyrastal. Moj nevlastny otec ma zadlzil vylakal odomna 15000e ktore do roka prehral ostal som v tom obdobi iba ja moja priatelka a dlzoby. Nastastie moja milovana babka mi pomohla to splatit. No ani vtedy som si neuvedomil aka rakovina su tie automaty a sam som dalej hral. Rozhodol som sa babke oznamit ako to somnou je takze uz od nej nedostanem ani cent no neutocila sa mi chrbtom. I ked mi uz hotovost nedava. Viem ze som len za zaciatku cesty ale som ochotny bojovat lebo mam kvoli komu ke nahodou to nezvlanem tak ihnec nastupujem na liecenie. Ospravedlnujem sa za vynechanu diakritiku ale pisal som to na telefone. Pekny vecer prajem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.056 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top